http://vimeo.com/mironkundzicz

Trochę o fabule nowego Hellboya 0

Znane są już pierwsze detale fabuły drugiej części przygód Hellboya, którą właśnie produkuje Universal.

Hellboy ciągle zajmuje się tym, co potrafi robić najlepiej, czyli poluje na wszystkie stwory nie z tego świata. FBI musi jednak ujawnić istnienie B.B.P.O., co sprowadza kolejną presję na piekielnego chłopca i Liz, którzy wcześniej cierpieli z powodu swojej odmienności. Kiedy Hellboy przestaje robić dobrze rzeczy dla ludzkości i staje się opryskliwy, na horyzoncie pojawia się uprzejmy bohater, Johann. Jest ubrany jak starzy detektywi i ma na głowie szklaną bańkę, która jest wypełniona czymś, co wygląda jak gas. W czasie jakiejś dziwnejmanifestacji, Johann uwalnia swoją energię i tym sprowadza na siebie uwagę organizacji.

Ron Perlman w filmie Hellboy 2004Ron Perlman w filmie Hellboy 2004

Johann podoba się Liz, która jest zmęczona ciężkim charakterem Hellboya, ale wszystkie utarczki muszą iść na bok, gdyż grupa ma walczyć z fałszywym Księciem. Jest on synem Króla leśnych ghouli i innych potworów, które zamieszkują lasy, czyli gnomów, trolli, wróżek-zębuszek, impów i wszystkich, które można znaleźć w lasach. Dawno temu między ludźmi i stworami leśnymi był pokój, ale potem nastała wojna.

Aby wygrać wojnę, Król wyczarował Złotą Armię, grupę żołnierzy z metalu, którzy byli niewidzialni. Niestety nie potrafił nad nimi zapanować, ani kontrolować ich i Armia zaczęła zabijać niewinne, ludzkie kobiety i dzieci. Król postanowił rozbić klucz, który kontroluje metalowych żołnierzy na trzy części i ukryć je w najdalszych zakątkach Ziemi. Książę jednak, chce odzyskać wszystkie części klucza i spowrotem uruchomić Złotą Armię. Posiada już dwie części, trzecia natomiast jest w rękach jego siostry, Księżniczki. Książę postanawia za wszelką cenę odzyskać ostatnią część klucza. Na nieszczęście dla niego, Abe zakochał się w Księżniczce, więc Hellboy i jego przyjaciele muszą ochraniać ją i zatrzymać Księcia.

Inne informacje o filmie Hellboy 2 znajdziecie tutaj.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

majron

hehe :) no spoko :) bywa i tak :)

srebrny

ja 1 czesc wylaczylem po 15 minutach wiec po 2 nie spodziewam sie niczego

majron

pierwsza czesc jest swietna :) polecam goraco :) dobrze napisana i czuc klimat komiksu :)

k4c5er

NO pierwsza część podobała mi się jak bedziesz miał okazje to obejrzyj bo warto !! :-)

Ronaldinho

Dziwne, że jeszcze jedynki nie widziałem. Podobno dobry film.

Proszę czekać…