Trochę o fabule nowego Hellboya

Znane są już pierwsze detale fabuły drugiej części przygód Hellboya, którą właśnie produkuje Universal.

Hellboy ciągle zajmuje się tym, co potrafi robić najlepiej, czyli poluje na wszystkie stwory nie z tego świata. FBI musi jednak ujawnić istnienie B.B.P.O., co sprowadza kolejną presję na piekielnego chłopca i Liz, którzy wcześniej cierpieli z powodu swojej odmienności. Kiedy Hellboy przestaje robić dobrze rzeczy dla ludzkości i staje się opryskliwy, na horyzoncie pojawia się uprzejmy bohater, Johann. Jest ubrany jak starzy detektywi i ma na głowie szklaną bańkę, która jest wypełniona czymś, co wygląda jak gas. W czasie jakiejś dziwnejmanifestacji, Johann uwalnia swoją energię i tym sprowadza na siebie uwagę organizacji.

Ron Perlman w filmie Hellboy 2004Ron Perlman w filmie Hellboy 2004

Johann podoba się Liz, która jest zmęczona ciężkim charakterem Hellboya, ale wszystkie utarczki muszą iść na bok, gdyż grupa ma walczyć z fałszywym Księciem. Jest on synem Króla leśnych ghouli i innych potworów, które zamieszkują lasy, czyli gnomów, trolli, wróżek-zębuszek, impów i wszystkich, które można znaleźć w lasach. Dawno temu między ludźmi i stworami leśnymi był pokój, ale potem nastała wojna.

Aby wygrać wojnę, Król wyczarował Złotą Armię, grupę żołnierzy z metalu, którzy byli niewidzialni. Niestety nie potrafił nad nimi zapanować, ani kontrolować ich i Armia zaczęła zabijać niewinne, ludzkie kobiety i dzieci. Król postanowił rozbić klucz, który kontroluje metalowych żołnierzy na trzy części i ukryć je w najdalszych zakątkach Ziemi. Książę jednak, chce odzyskać wszystkie części klucza i spowrotem uruchomić Złotą Armię. Posiada już dwie części, trzecia natomiast jest w rękach jego siostry, Księżniczki. Książę postanawia za wszelką cenę odzyskać ostatnią część klucza. Na nieszczęście dla niego, Abe zakochał się w Księżniczce, więc Hellboy i jego przyjaciele muszą ochraniać ją i zatrzymać Księcia.

Inne informacje o filmie Hellboy 2 znajdziecie tutaj.


Miron
http://vimeo.com/mironkundzicz