"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Chciał sprzedać córkę 0

Szykuje się kolejny skandal związany z filmem Slumdog. Milioner z ulicy. Jak donoszą Brytyjskie media ojciec 9-letniej Rubiany Ali chciał ją sprzedać za blisko 300 tysięcy $. Według niepotwierdzonych jeszcze informacji ojciec dziecięcej gwiazdki zgłosił się do jednej z organizacji adopcyjnych w celu wysondowania ile mógłby za nią dostać pieniędzy. Podobno miał również reklamować córkę jako idealny obiekt do zarabiania pieniędzy.

Młodzi aktorzy pochodzący ze slumsów. Slumdog. Milioner z ulicy (2008)

Brytyjska gazeta The News of the World opublikowała artykuł w którym szerzej informuje o całej sprawie. Dowiedziała się ona od jednego z zaniepokojonych turystów, iż jedna z organizacji adopcyjnych na swoich stronach internetowych proponuje zakup młodej gwiazdy za około 300 tysięcy $. Za tą sumę pieniędzy jej ojciec miałby się zrzec wszelkich praw rodzicielskich.

W informacji o 9-letniej Rubianie Ali znalazła się informacja o jej udziale w filmie, o Oscarowym wyniku i tym, że ma ona otrzymać od twórców filmu pieniądze na wykształcenie. Dodatkowym motywem jest fakt, iż ojciec dziewczynki chce pomóc jej wydostać się z biedy i doprowadzić do tego, aby nie poszła w zapomnienie. Nieoficjalnie mówi się, iż kiedy o całej sprawie zrobiło się głośno ojciec miał powiedzieć, że interesuje go tylko taka oferta, na której zyska cała rodzina dziewczynki.

Jest to kolejna z serii skandali związanych z młodymi Indyjskimi aktorami grającymi w przeboju Danny'ego Boyla. Coraz więcej organizacji charytatywnych uważa, że Brytyjski reżyser wykorzystał dzieci ze slumsów do swoich własnych celów nie oferując im nic poza wycieczką do Stanów.

Źrodło: www.hollywood.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Avatar square 200x200
Quagmire 2009-04-20

dali ochłapy bo sam budżet do dużych nie należał (15 mln$) i nikt za ten film nie wziął dużych gaży

Proszę czekać…