10 nowych gwiazd roku 2009

Czyszczenie posążku Oscara

Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z naszą obiektywną listą 10 najciekawszych postaci aktorskich, które w roku 2009 mogą stać się wielkimi gwiazdami. Warto zapoznać się kto może zastąpić Willa Smitha, Angeline Jolie czy też Toma Hanksa w Hollywood. Młode i (niekoniecznie młode) pokolenie nowych aktorów i aktorek powoli dogania głównych liderów w tej branży, którzy powoli muszą szykować sobie emeryturkę.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą listą.

Ryan Reynolds (X-Men Geneza: Wolverine)

Ryan ReynoldsRyan Reynolds

Aktor, co prawda debiutował już na ekranach kin w 1993 roku, ale nigdy nie odniósł żadnego poważniejszego sukcesu. Zwykle grywał mniej znane postacie w mniej znanych filmach. Rolą Wada Wilsona (aka Deadpool) ma szansę jednak wypromować swoją postać i stać się jednym z najbardziej rozchwytywanych aktorów w Hollywood. Już pojawiają się głosy, że jest o wiele przystojniejszy niż odtwórca głównej postaci w filmie – Hugh Jackman.

Moon Bloodgood (Terminator: Ocalenie)

Moon BloodgoodMoon Bloodgood

Czyżbyśmy mieli nową Angeline Jolie? Po raz pierwszy widzowie mogli ją zobaczyć w roku 2000, kiedy to gościnnie pojawiła się w serialu CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas, od tego czasu grała niezbyt ciekawe role (ot choćby w Tropicielu czy słabiutkim Street Fighter: The Legend Of Chun-Li). Ale ku zaskoczeniu wszystkich, reżyser filmu Terminator: Ocalenie, McG postawił na nią i dał jej rolę jednej z głównych postaci kobiecych w całym obrazie. Co więcej większość twórców mówi, iż gra po prostu genialnie.

Channing Tatum (Wrogowie publiczni i G.I Joe)

Channing TatumChanning Tatum

Młody, przystojny, tańczy i umie się bić. Tak w skrócie można opisać tego aktora. Pojawił się w filmie Step Up: Taniec zmysłów i spodobał się nastolatkom, potem wystąpił w Ona to On, czym spowodował powiększenie rzeszy swoich fanek. Tym razem jednak obsadzono go w dużo bardziej męskich filmach. Mówi się, że jest aktorem uniwersalnym, który potrafi świetnie zagrać komedie jak i film akcji. I to właśnie dla niego ogromna szansa. Uwaga fani JCVD szykuje się dla niego mocna konkurencja.

Anton Yelchin (Star Trek i Terminator: Ocalenie)

Anton YelchinAnton Yelchin

Ten młody aktor (z pochodzenia Rosjanin) miał zostać sławnym hokeistą. Ku rozpaczy rodziców chłopiec wybrał aktorstwo i co jakiś czas występuje w filmach. Po raz pierwszy dostrzeżono go świetną rolą uprowadzonego dzieciaka w filmie Alpha Dog, ale przyszło nam czekać prawie trzy lata, aby docenić jego talent. W tym roku zagra dwie ważne role w dwóch superprodukcjach i można się spodziewać, że tym razem szybko o nim nie zapomnimy.

Ayelet Zurer (Anioły i Demony)

Ayelet ZurerAyelet Zurer

Z aktorskiego światka Izraela na całym świecie znamy jedynie Natalie Portman. Teraz rośnie jej spora konkurencja w postaci tej pięknej aktorki. Debiutowała na ekranie w 1991 roku w świetnym filmie Pożegnalny List. Zwróciła uwagę reżyserów dzięki świetnej kreacji w filmie Monachium, ale nie stała się tak popularna jak jej rodaczka. Jednak to właśnie ona została obsadzona w długo oczekiwanej kontynuacji filmu Rona Howarda bazującego na kontrowersyjnych powieściach Dana Browna. Szykuje się, więc wielkie starcie dwóch Izraelek.

Sam Worthington (Terminator: Ocalenie)

Sam WorthingtonSam Worthington

Kolejny imigrant w Hollywood. Tym razem konkurencja dla wszystkich Australijczyków, bowiem jest on właśnie przedstawicielem tego kraju. Dzięki Jamesowi Cameronowi mamy szansę go pokochać w jego rewolucyjnym dziele Avatar, wcześniej jednak obejrzymy go jako cyborga-człowieka w filmie Terminator: Ocalenie. Dlatego też spodziewać się należy kolejnych wielu propozycji dla tego aktora.

Alison Lohman (Wrota do piekieł)

Alison LohmanAlison Lohman

Kiedy Juno wchodziło do kin, wszyscy zaczęli się zachwycać genialną Ellen Page i przez to zapomniano o innej świetnej aktorce, która gdzieś zawsze w tle była. Znamy ją z takich filmów jak Naciągacze, Duża Ryba, Gdzie leży prawda czy Beowulf a jednak nigdy na nią nie zwróciliśmy większej uwagi. Dziś jednak to właśnie ona gra główną rolę w pierwszym od 1983 roku horroru Sama Raimi'ego. Uważajcie na nią.

Chris Pine (Star Trek)

Chris PineChris Pine

Przed rokiem był Zac Efron dziś będzie Chris Pine. To właśnie ten aktor ma szanse stać się idolem nastolatek. W tym roku zobaczymy go w roli Kirka w Star Treku, ale wszyscy kinomaniacy nielubiący kina wysokobudżetowego miejcie na uwadze jego świetną rolę w Bottle Shock. Już pojawiają się plotki, że może wystąpić w pełnometrażowej wersji Drużyny A. Jednak to, co go różni od przemijających idoli to fakt, iż zawsze stawia sobie wysoką poprzeczkę, dlatego też chciałby grać postacie wieloznaczne a niemające za zadanie jedynie ładnie wyglądać. Co z tego wyjdzie? Zobaczymy.

Rachel Nichols (G.I. Joe)

!http://gfx1.fdb.pl/eya3hk(Rachel Nichols )!

Kto może stać się symbolem seksu 2009? Oczywiście tylko ona. Jest piękna, silna a przy tym niezależna a właśnie takie kobiety teraz najbardziej się mężczyznom podobają. Ma w sobie również coś z femme fatale, która sprawia, że nie traktujemy ją jak głupiutkiej czy prostej dziewczynki. I właśnie, dlatego też ma ogromną szansę przed sobą. Kto wie czy czasem nie zastąpi Sienne Miller, której również wróżono wielką karierę, ale nic specjalnego z tego nie wyszło.

B.J. Novak (Bękarty wojny)

B.J. NovakB.J. Novak

Kto może stać się gwiazdą najnowszej produkcji Tarantino? Chyba tylko ta postać, która nie jest tak prosta jak się wszystkim wydaje. W roli rozjuszonego żydowskiego żołnierza zabijającego nazistów wygląda podobno tak realistycznie, że część twórców zastanawiało się czy czasem nie ma jakiś korzeni żydowskich. Ci jednak, którzy niespecjalnie kojarzą tego aktora, niech obejrzą serial Biuro, w którym występuje jako Ryan Howard.


Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux