Uroczysta premiera Generała Nila! 0

17 kwietnia w warszawskim Teatrze Narodowym odbyła się długo oczekiwana uroczysta premiera najnowszego filmu Ryszarda Bugajskiego, twórcy m.in. głośnego Przesłuchania pod tytułem Generał Nil. Na premierze pojawiło się wiele znanych postaci ze świata filmu oraz polityki – nasi redaktorzy, Łukasz Kaliński i Joanna Rutkowska wybrali się z aparatem fotograficznym.

Olgierd Łukasiewicz

Gwiazdy na czerwonym dywanie zaczęły pojawiać się na kilka minut przed zapowiedzianą godziną rozpoczęcia premiery. Co chwilę podziwiać więc można było kolejnych ciekawych tego, co tym razem stworzył.

Poniżej kilka zdjęć z czerwonego dywanu. Zobaczycie na nich Andrzeja Seweryna, Jerzego Hoffmana i Tadeusza Chudzińskiego.

Andrzej SewerynAndrzej Seweryn

Jerzy HoffmanJerzy Hoffman

Tadeusz ChudzińskiTadeusz Chudziński

Seans filmu rozpoczął się z kilkuminutowym opóźnieniem. Generał Nil opowiada o losach generała Armii Krajowej Emila Fieldorfa ps. Nil, który w czasie wojny dowodził walką zbrojną z niemieckim okupantem i wsławił się kilkoma akcjami na czele z zamachem na Kata Warszawy – Franza Kutscherę. Po wojnie aresztowany przez komunistów po sfingowanym procesie został skazany na karę śmierci.

W miarę jak seans zbliżał się ku końcowi dało się zauważyć zdenerwowanie wśród aktorów i członków ekipy, których część czekała przed salą kinową na pierwsze reakcje z premiery. Szczególną nerwowość wykazywał odtwórca tytułowej roli – Olgierd Łukaszewicz, który krążył przed salą, aby po chwili usiąść ze skupioną miną na jednym z foteli. Większy spokój bił z oblicz reżysera Ryszarda Bugajskiego oraz dwóch aktorek, które w filmie wcieliły się w postaci córek generała Fieldorfa – Anny Cieślak i Magdaleny Emilianowicz. Ta druga z szerokim uśmiechem pozowała fotoreporterom do zdjęć. Jak się okazało po kilku następnych minutach, niepokój Olgierda Łukaszewicza był nieuzasadniony. Od momentu gdy tylko otworzyły się drzwi sali kinowej, wraz z kolejnymi pojawiającymi się osobami popłynęły fale pochwał w kierunku ekipy filmowej i aktorów zaangażowanych w to filmowe przedsięwzięcie. Reżyser otrzymał piękny bukiet kwiatów, a po chwili rozpoczęły się rozmowy w prywatnym gronie, kolejne gratulacje oraz niezliczona ilość serdecznych uścisków.

Szczególną porcję pochwał zebrał stojący na uboczu Maciej Kozłowski, którego w mocnych słowach (których powtarzać nie wypada) pochwalił sam mistrz Andrzej Seweryn. Seweryn docenił kunszt aktorski Kozłowskiego, który w filmie pojawił się w krótkim, ale wymownym i zapadającym w pamięć epizodzie. "Jak ty to robisz?" pytał Seweryn skromnego aktora.

Poniżej zobaczycie kilkanaście zdjęć z tej premiery. Na zdjęciach m.in. Ryszard Bugajski w otoczeniu swoich aktorek, Hanna Gronkiewicz Waltz, premier Tadeusz Mazowiecki, Jacek Rozenek, Allan Starski, Tomasz Kozłowski, Andrzej Wajda, Andrzej Seweryn i Krzysztof Materna.

Joanna Rutkowska & Łukasz Kaliński

Premiera Generała NilaPremiera Generała Nila Premiera Generała NilaPremiera Generała Nila Premiera Generała NilaPremiera Generała Nila Premiera Generała NilaPremiera Generała Nila Premiera Generała NilaPremiera Generała Nila Premiera Generała NilaPremiera Generała Nila Premiera Generała NilaPremiera Generała Nila Premiera Generała NilaPremiera Generała Nila Premiera Generała NilaPremiera Generała Nila Premiera Generała NilaPremiera Generała Nila Premiera Generała NilaPremiera Generała Nila Premiera Generała NilaPremiera Generała Nila Premiera Generała NilaPremiera Generała Nila Premiera Generała NilaPremiera Generała Nila Premiera Generała NilaPremiera Generała Nila Premiera Generała NilaPremiera Generała Nila Premiera Generała NilaPremiera Generała Nila Premiera Generała NilaPremiera Generała Nila Premiera Generała NilaPremiera Generała Nila Premiera Generała NilaPremiera Generała Nila Premiera Generała NilaPremiera Generała Nila Premiera Generała NilaPremiera Generała Nila Premiera Generała NilaPremiera Generała Nila Premiera Generała NilaPremiera Generała Nila podpis pod obrazkiempodpis pod obrazkiem

Źrodło: Redaktorzy

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…