Nowe informacje o Avatarze

James Cameron na planie Avatar (2009)

W ostatnich dniach i tygodniach pojawia się, co raz to więcej informacji na temat nowego projektu Jamesa Camerona pt. Avatar. Najnowszy numer magazynu Empire również postanowił zainteresować się tym obrazem i udał się na plan zdjęciowy. Mimo, iż wizyta na planie była pełna zastrzeżeń (brak możliwości pokazywania zdjęć aktorów oraz wizyta jedynie w reżyserce) to jednak kilka zdjęć nieco lepiej przybliżają nam rzekomo rewolucyjny system Camerona.

Na zdjęciach, które macie możliwość obejrzenia poniżej widać wyraźnie jak reżyser James Cameron ma możliwość zobaczenia aktorów przed obróbką (zdjęcie drugie lewy monitor) i po obróbce (zdjęcie drugie prawy monitor). Oznacza to, iż reżyser już podczas zdjęć ma możliwość obejrzenia jak aktor prezentuje się na tle całej scenografii. Podobno nowoczesny system efektów specjalnych potrafi na bieżąco eliminować niepotrzebne tło lub zmieniać jakieś przedmioty według dowolnej wizji.

Cameron powiedział:

To jest przełomowa technologia. Można zrobić z aktora dowolną postać, jaką sobie wyobrazi reżyser. Możemy stworzyć dowolny świat, dowolny czas i dowolną przestrzeń, w której będzie się od znajdował. Wyeliminowaliśmy animację z animacji, dzięki czemu powstaje złudzenie rzeczywistości.

Magazyn Empire informuje również o tajnym pokazie kilku scen, jakie Cameron zaprezentował kilku znanym reżyserom. Podobno w tej technologii już zakochali się Peter Jackson i Steven Spielberg. J.J. Abrams i Guillermo del Toro już ustawili się w kolejce do pokazu tych scen.

Wkrótce ma pojawić się nie, co więcej informacji na temat technologii efektów specjalnych zrealizowanym w Avatrze.

James Cameron pokazuję kamerę 3DJames Cameron pokazuję kamerę 3D

James Cameron podczas pracy w filmie AvatarJames Cameron podczas pracy w filmie Avatar

James Cameron podczas pracy w filmie AvatarJames Cameron podczas pracy w filmie Avatar

Źrodło: www.firstshowing.net


Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux