Nolana nie ma w napisach 0

Pamiętamy wszyscy, że pierwszymi autorami scenariusza do filmu Terminator: Ocalenie byli John Brancato i Michael Ferris. Panowie byli bardzo krytykowani za swoje poprzednie prace, więc producenci i reżyser po zapoznaniu się z ich skryptem Terminatora, zarządzili poprawki.

Terminator: Ocalenie

Najpierw zatrudniono świetnego Paula Haggisa (poprawiał Casino Royale, autor oscarowego Miasta Gniewu). A po nim McG zatrudnił Jonathana Nolana, scenarzystę Mrocznego Rycerza. Wielokrotnie podkreślano, że to właśnie on poprawił 3/4 scenariusza i pozmieniał kiepskie elementy dwóch autorów. Ponadto, on jako "główny scenarzysta" przebywał cały czas na planie i nanosił na bieżąco nowe poprawki.

A teraz według oficjalnej strony filmu, WGA czyli Gildia Scenarzystów Ameryki ogłosiła, że zasługi przypisane będą pierwszym autorom scenariusza, a Nolan ani Haggis nie zostali nawet wpisani w napisy.

Gildia znana jest ze swoich kontrowersyjnych decyzji i ta na pewno jest kolejną na już długiej liście. Nolan, pomimo, że praktycznie napisał od nowa scenariusz, nie jest oficjalnie jego autorem.

Premiera filmu w Polsce odbędzie się na początku czerwca.

Terminator: OcalenieTerminator: Ocalenie

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 6

Ronaldinho 2009-04-28

Bardzo niesprawiedliwa decyzja wobec Jonathana Nolana. WGA chyba chce zostać znienawidzone na równi z MPAA. Ogólnie jest to jakaś chora organizacja, która dyktuje wytwórniom, kogo mają wstawić do napisów, może ktoś się w końcu im sprzeciwi, choć byłoby to bardzo odważne i trudne w podjęciu decyzji.

Adam_Siennica 2009-04-27

Może, ale Gildia znana ze swoich dziwacznych decyzji raczej tego już nie zmieni, no i w końcu widzimy kto jest w napisach :)

Quagmire 2009-04-27

rzeczywiście dziwaczna decyzja, na szczęście to na tyle głośna sprawa, że i tak każdy zainteresowany zna prawdziwego autora…a kasa? Nolan zarobi jej jeszcze mnóstwo na innych projektach, a Ci dwaj panowie mają dużo mniejsze szanse

KoKlusz 2009-04-27

Niezłe chamstwo. A Warner może się odwołać od wyroku (o ile będzie chciał)?

Adam_Siennica 2009-04-27

No tak, bo nim jest. Ale Gildia Scenarzystów zadecydowała, że robił tylko poprawki, więc zasługi będą przypisywane (jak i kasa:P) dwóm pierwszym :)

Proszę czekać…