Sam Raimi mówi o Spider-Man 4

Kadr z filmu Spider-Man 3 (2007)

Podczas wywiadu z reżyserem Samem Raimi zapytano go o planowaną czwartą cześć filmu Spider-Man. I choć Spider-Man 4 jest dopiero w planach to już coraz częściej pojawiają się jakieś o nim informacje. Na pewno reżyser będzie miał większą kontrolę nad produkcją oraz chciałby w roli Mary Jane Watson zatrudnić ponownie Kirsten Dunst.

Pojawiło się również pytanie czy trzecia część, która była zdecydowanie najmroczniejsza z całego cyklu będzie miała wpływ na ewentualną fabułę części czwartej. Raimi tak odpowiedział:

Mam nadzieję, że rozumiecie, iż każdy, nawet superbohater ma swoje trudniejsze chwile. Teraz chcielibyśmy abyście zobaczyli wnętrze i głębie Petera Parkera. To, jakim jest człowiekiem, jego niezwykły i niepowtarzalny charakter. Cieszy mnie bardzo, iż jest wiele powodów, aby nakręcić część czwartą. Wierzę, iż Peter Parker jako bohater może się jeszcze w kinie pojawić.

Przypomnijmy, iż dotychczas w kinach pojawiły się trzy części z cyklu filmów o tym niezwykłym bohaterze. W roku 2002 Spider-Man zarobił 403 mln $, w roku 2004 druga część przyniosła wpływy już w wysokości 373 mln $. Trzecia część pokazywana w kinach w 2007 roku zarobiła jedynie 336 mln $.

Źrodło: www.comingsoon.net


Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux