widoczny tu i tam. hasam.

Nowe pozycje na dvd Warnera 0

Już 25 sierpnia Warner Home Video odda do naszych rąk, aż 6 nowych pozycje. 2 pozycje są to reedycje z lektorem kinowych hitów, 2 kolekcje i 2 pozostałe są wydania seriali.

Pierwszą pozycją, będzie kolejna pozycja z serii Prestige, tym razem z Charles?em Chaplinem w roli głównej. Dystrybutor wybrał trzy najlepsze jego zdaniem pozycje gwiazdy: Dyktator, Dzisiejsze czasy i Światła wielkiego miasta. Wszystkie filmy zostały poddane obróbce cyfrowej i każdy z nich będzie miał swoją specjalną 2-płytową edycję. Do drugiej płyty każdego filmu zostaną dołączone dodatki, materiały związane zChaplinem i poszczególnymi filmami.

Charles Chaplin w Światłach wielkiego miasta 1931Charles Chaplin w Światłach wielkiego miasta 1931

Ja ze swojej strony najbardziej polecałbym z tych trzech pozycji „Światła wielkiego miasta”. Nie należę do fanów humoru Chaplina, jednak ten film mi się wyjątkowo spodobał. Teraz jest jeszcze okazja obejrzeć go w lepszej jakości. Film opowiada historię bezdomnego włóczęgi Charliego, którego zagrał sam reżyser, który poszukuje szczęścia. W mieście spotyka piękną dziewczynę, która jest niewidoma, postanowił kupić od niej kwiaty. Jednak jak to u Chaplina sytuacja zaczyna się komplikować, gdy dziewczyna nie dostrzega jego podartego ubrania i bierze go za bogacza, ale nie ma tego złego, co na dobre by nie wyszło. Tego samego wieczoru włóczęga ratuje życie dla milionera… Naprawdę polecam ten film, nawet dla takich ludzi jak ja, którzy za Chaplinem nie przepadają.

Do tej pory w tej serii pojawiły się kolekcje z: Braćmi Marx, Elvisem Presley'em, Alfredem Hitchcockiem, Steve Mcqueenem, Stanley'em Kubrickiem, Gretą Garbo.

Kolejną kolekcja zatytułowana jest „Twardzi faceci”, czyli najwięksi twardziele w historii kina: Edward G. Robinson, James Cagney i Humphrey Bogart powracają na ekrany naszych dvd. Podobnie jak przy serii Chaplina, każdy film będzie posiadał dodatki związane z danym filmem, z tym, że w tej kolekcji film i dodatek będą znajdować się na jednej płycie.

Jack Nicholson w Locie nad kukułczym gniazdem 1975Jack Nicholson w Locie nad kukułczym gniazdem 1975

Następnymi pozycjami będą dwa seriale. Pierwszy z nich to „Bez skazy” sezon 3, czyli perypetie chirurgów plastycznych w Miami. Serial był emitowany na antenie TVN, w rolach głównych pojawili m.in. Dylan Walsh , Julian McMahon , John Hensley , Valerie Cruz. Drugim jest „Bez śladu” także 3 sezon. Przez wielu uznawany za jeden z najlepszych seriali kryminalnych ostatnich lat.

Warner Home Video przygotował dla nas także reedycje kultowych filmów z lektorem. Przewodnim hasłem tych obrazów jest: wciągająca akcja, świetna obsada, niezapomniane kreacje. Chodzi oczywiście o „Lot nad kukułczym gniazdem” ze znakomitym Jackiem Nicholsonem, który udawał psychicznie chorego, aby uniknąć więzienia. Drugim kultowym filmem jest „Raport Pelikana”, z jedną najlepszych ról Julii Roberts.

Jak widać w tym miesiącu jeśli ktoś kolekcjonuje oryginalne wydania filmów będzie w czym wybierać z pozycji Warner’a. Każdy znajdzie coś dla siebie, dopasuje do swojego gustu.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

Trophy

Dziękuje ;]

leprechan

piekny komentarz ;]

leprechan

taa 'lot' jak dla mnie wymiata z tamtym lat razem z ojcem chrzestnym. nicholson byl z… recenzje moze ktos napisze :D czy znowu ja mam dodac :D? raport pelikana tez byl niezly, roberts mnie zdziwila, ze potrafi tak dobrze zagrac ;]

Trophy

"Lot nad kukułczym gniazdem"- ŚWIETNY FILM!! A "Raportu Pelikana" jeszcze niestety nie miałam okazji obejrzeć… może niedługo się skuszę :-)

Pozdrawiam Serdecznie! ;-)

Proszę czekać…