Nowy projekt Zhanga Yimou 0

Plotka mówi, że Zhang Yimou zakupił prawa do remake klasycznego thrilera braci Coen z 1984 roku, Śmiertelnie proste.

Zhang Yimou

Współpracownik reżysera, Zhang Weiping ani nie zaprzeczył, ani nie potwierdził tych rewelacji. Jedynie potwierdził prawdopodobieństwo, że nowy projekt Yimou może być na podstawie filmu z Hollywood.

Teksas. Ładna, młoda żona ucieka od męża z jednym z jego pracowników. Upewniony o zaistniałej zdradzie przez prywatnego detektywa mąż, popada w obsesję zabicia pary kochanków. Od tej chwili nic nie jest już proste. Plan popełnienia zbrodni idealnej kompletnie zawodzi. Jej inicjator sam staje się ofiarą, zaś nieświadomi niczego kochankowie – celem wyrafinowanego i zdesperowanego mordercy.

Czy to oznacza, że będziemy mieli sztuki walki w choreografii Ching Siu-Tunga?

Tytuł filmu brzmi San Qian Pai An Jing Qi.

W obsadzie mamy Sun Honglei oraz Ni Dahong oraz komicy Xiao Shen Yang i Wang Xiaohua. Scenariusz jest pisany przez Shi Juangquana, Shang Jinga i jeszcze jednego tajemniczego scenarzystę. Zdjęcia mają rozpocząć się w czerwcu w prowincji Gansu.

Premiera w Chinach zapowiedziana na grudzień.

Wiemy jedno, nawet jeśli nie jest to remake filmu braci Coen, to wielki reżyser bierze się za kolejny projekt. Jednocześnie zrezygnował z filmu o Nanking z uwagi na to, że Lu Chuan wydał City of Life and Death o bardzo podobnej fabule.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…