The Rock jako Kapitan Nemo?

Dwayne Johnson w filmie Góra Czarownic (2009)

Najnowsze wydanie czasopisma Production Weekly podaje ciekawą informację. Otóż zgodnie z opisem filmu 20,000 Leagues Under the Sea: Captain Nemo, którego reżyserem niedawno został McG w roli głównej pojawi się nie kto inny jak Dwayne Johnson. Czyżby po sukcesie Góry Czarownic przyszła pora na podwodne zmagania?

To ciekawe jak kształtuje się kariera tego aktora. Mówiło się, że ma on szansę być swoistym Schwarzeneggerem XXI wieku, ale wybiera coraz częściej rolę w familijnych produkcjach. Czyżby, więc postanowił zerwać na zawsze z filmami akcji?

Nie jest jeszcze do końca pewne, kogo miałby zagrać aktor. Niektórzy twierdzą, iż studio Walta Disneya widziałoby go w roli Kapitana Nemo, ale jest to sprzeczne z wcześniejszymi zapowiedziami reżysera, który widział w tej roli Willa Smitha. Niemniej należy zauważyć, że aktor jest lubiany przez Disney’a, bowiem wystąpił niedawno w dwóch ich produkcjach.

Przy okazji tej informacji pojawił się pierwszy opis filmu:

Zbiegły poławiacz wielorybów, przyrodnik, tajemnicza kobieta i kapitan futurystycznej łodzi podwodnej łączą swoje siły by odnaleźć od dawna zaginioną cywilizację na dnie oceanu. Posiada, bowiem ona broń i wiedzę, która może spowodować zniszczenie całego świata.

Produkcja 20,000 Leagues Under the Sea: Captain Nemo ma ruszyć jeszcze w tym roku.

Skan czasopisma Production WeeklySkan czasopisma Production Weekly

AKTUALIZACJA (5.05):

Nieprawdziwa okazała się plotka z magazynu Production Weekly, o której was informowaliśmy. Cała sprawa zrobiła się na tyle głośna, że głos zabrał sam reżyser McG:

Nie wiem skąd pochodziła informacja o udziale tego aktora w filmie. Nigdy nie rozmawiałem z Dwaynem Johnsonem na temat jego udziału w filmie. Więc nie sadze, aby on sam o tym informował. Życzę mu samych sukcesów, ale mówię to jeszcze raz, nigdy z nim na temat tego filmu nie rozmawiałem.

Przy okazji potwierdził, iż dalej jest zainteresowany, aby w roli głównej wystąpił Will Smith.

Scenariusz do tego projektu pisze Justin Marks (autor skryptu do Street Fighter: Legend of Chun Li).

Źrodło: www.moviehole.com


Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux