"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Star Trek nie dla wszystkich? 0

Star Trek debiutuje w naszych kinach już w piątek (8 maja) a z informacji nadesłanych od dystrybutora filmu. Z informacji tych wynika, iż będzie go można obejrzeć tylko w sieciach kinowych Multikino i Helios. Na pewno ta wiadomość nie ucieszy wszystkich tych, którzy mieszkają w miejscowościach gdzie nie ma żadnych z wyżej wymienionych kin.

Kadr z filmu Star Trek (2009)

Decyzja taka wydaje się po części zaskakująca z tego względu, iż na pewno odbije się to na widowni. Najbardziej zaś zawiedzeni mogą być wszyscy sympatycy kin Cinema City, w nim, bowiem nie ujrzycie filmu J.J. Abramsa. Oficjalnym powodem takiej decyzji jest chęć, aby obraz był pokazywany przy najlepszej technice, ale czy nie jest to czasem odwracanie się od widzów, którzy z jakiś powodów nie mogą bywać w tych kinach?

Co więcej wydaje się, że Polscy dystrybutorzy będą szli w tym kierunku. Przykładem jest film X-Men Geneza: Wolverine, który można praktycznie oglądać tylko w Multikinie i Cinema City.

Kadr z filmu Star TrekKadr z filmu Star Trek

Star Trek rozpoczyna największą przygodę wszech czasów – niezwykłą historię dziewiczej podróży młodej załogi na pokładzie najbardziej zaawansowanego technologicznie statku kosmicznego, U.S.S. Enterprise. W trakcie podróży wypełnionej czającym się w kosmosie niebezpieczeństwem, młodzi rekruci muszą znaleźć sposób na powstrzymanie zagrażającego ludzkości zła. Losy galaktyki znajdują się w rękach zaciekłych rywali – Jamesa Kirka (Chris Pine), szukającego dreszczu emocji chłopaka z Iowa oraz wychowanego w społeczeństwie odrzucającym wszelkie emocje Spocka (Zachary Quinto). Kiedy naturalny instynkt zderza się z opanowaniem i rozsądkiem, okazuje się, że to niezwykłe partnerstwo jest jedyną siłą będącą w stanie przeprowadzić załogę przez niewyobrażalne niebezpieczeństwo i udać się tam, gdzie nikt inny nie miał odwagi!

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

fantasta

Co do Wolverine’a to nie tylko w Multikinie i Cinema City jest. U mnie w pobliskim Kinoplexie go grają. Natomiast zdziwiłem się, że w repertuarze nie ma Push, a w innych sieciach jest.

Marcin_Moszyk

Ja uświadczyłem. Max Payne’a oglądałem na ekranie do połowy ostrym. Górna część ekranu cały film była zamazana :>

Fatalnie :( Jakoś nie zauważyłem różnicy miedzy multikinem a cinema-city w jakości… no nic trudno.

KoKlusz

No tak, jak film zarobi kupę kasy na "zachodzie" (bo pewnie zarobi) to dystrybutor będzie sobie pluł w brodę że trzeba było film reklamować i wprowadzić do wszystkich kin.
A tak w ogóle to co to za moda żeby dany film był exclusive dla danej sieci. Chore

Proszę czekać…