"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Kolejny projekt Guillerma Del Toro 0

Mimo, iż Guillermo Del Toro jest właśnie w Nowej Zelandii gdzie powstaje faza pre-produkcji filmu Hobbit to i tak udaje mu się odnajdywać młodych i zdolnych twórców filmowych. Po tym jak odkrył Antonio Bayona (reżysera filmu Sierociniec) teraz postawił na dwójkę młodych i zdolnych twórców ze starego kontynentu.

Kadr z krótkometrażówki pt. Mama

Andy i Barbara Muschietti zostali dostrzeżeni po tym jak stworzyli krótkometrażówkę pt. Mama, która wywołała nie małe poruszanie na kilkunastu festiwalach filmowych. Mimo, iż projekt pary trwa zaledwie trzy minuty to i tak podobał się na tyle wszystkim, że zwrócił swoją uwagę Del Toro.

Reżyser i twórca Hellboya podobnie jak w przypadku filmu Sierocińca pomoże w realizacji pełnometrażowej wersji filmu. Za reżyserię odpowiadać będzie Andy Muschietti a Barbara zajmie się produkcją. Guillermo del Toro będzie cały projekt firmował swoim nazwiskiem oraz pomoże w zdobyciu funduszy.

Fabuła Mama to historia dwójki dziewczynek, które prześladuje duch zmarłej kobiety. Cały skrypt bazować będzie na opowiadaniu napisanego przez twórców filmu.

Źrodło: www.firstshowing.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Proszę czekać…