Keanu Reeves jako Dr Jekyll i Mr Hyde

Keanu Reeves w filmie Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia (2008)

Studio Universal Pictures ma już dosyć czekania na wolny termin Guillermo Del Toro i postanowiło przyśpieszyć pracę nad adaptacją powieści Doktor Jekyll i Pan Hyde autorstwa Roberta Louisa Stevensona. W roli głównej wystąpi Keanu Reeves a scenariusz napisze, Justin Haythe, który stworzył skrypt do filmu Droga do szczęścia.

Najprawdopodobniej za kamerą tego projektu stanie Nicolas Winding Refn, który prowadzi właśnie negocjacje ze studiem. Producentami zostaną zaś Erwin Stoff, Douglas Wick i Lucy Fisher.

Dokładne szczegóły fabuły filmu są trzymane w tajemnicy. Choć łatwo się domyślić, iż nie będzie on zbytnio odbiegał od historii napisanej przez Roberta Louisa Stevensona.

Co ciekawe studio Universal Pictures nie rezygnuje z projektu z udziałem Del Toro. Niestety ze względu na napięty plan meksykańskiego reżysera najwcześniej będzie mógł on się zająć za około 6 do 10 lat. Wiadomo, bowiem, że po Hobbicie ma on się zająć kilkoma innymi filmami, na które już podpisał kontrakty.

Fabuła powieści Doktor Jekyll i pan Hyde to historia życia szanowanego lekarza. Dr Jekyll jest cenionym londyńskim lekarzem, który odkrywa sekret eliksiru pozwalającego zmienić postać. Pod osłoną nocy Dr Jekyll zamienia się w Mr Hyde’a, który staje się ucieleśnieniem zła (m.in. morduje niewinnego staruszka). Dr Jekyll, nie mogąc pogodzić się z podwójną osobowością, popełnia samobójstwo. Dr Jekyll z charakteru jest osobą sympatyczną. Jest wysokim mężczyzną o kręconych, jasnych włosach, noszącym okulary. Mr Hyde ma długie, proste włosy, czarne zęby i straszny wyraz twarzy. Jest uosobieniem zła.

Źrodło: www.comingsoon.net


Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux