"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Keanu Reeves jako Dr Jekyll i Mr Hyde 0

Studio Universal Pictures ma już dosyć czekania na wolny termin Guillermo Del Toro i postanowiło przyśpieszyć pracę nad adaptacją powieści Doktor Jekyll i Pan Hyde autorstwa Roberta Louisa Stevensona. W roli głównej wystąpi Keanu Reeves a scenariusz napisze, Justin Haythe, który stworzył skrypt do filmu Droga do szczęścia.

Keanu Reeves w filmie Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia (2008)

Najprawdopodobniej za kamerą tego projektu stanie Nicolas Winding Refn, który prowadzi właśnie negocjacje ze studiem. Producentami zostaną zaś Erwin Stoff, Douglas Wick i Lucy Fisher.

Dokładne szczegóły fabuły filmu są trzymane w tajemnicy. Choć łatwo się domyślić, iż nie będzie on zbytnio odbiegał od historii napisanej przez Roberta Louisa Stevensona.

Co ciekawe studio Universal Pictures nie rezygnuje z projektu z udziałem Del Toro. Niestety ze względu na napięty plan meksykańskiego reżysera najwcześniej będzie mógł on się zająć za około 6 do 10 lat. Wiadomo, bowiem, że po Hobbicie ma on się zająć kilkoma innymi filmami, na które już podpisał kontrakty.

Fabuła powieści Doktor Jekyll i pan Hyde to historia życia szanowanego lekarza. Dr Jekyll jest cenionym londyńskim lekarzem, który odkrywa sekret eliksiru pozwalającego zmienić postać. Pod osłoną nocy Dr Jekyll zamienia się w Mr Hyde’a, który staje się ucieleśnieniem zła (m.in. morduje niewinnego staruszka). Dr Jekyll, nie mogąc pogodzić się z podwójną osobowością, popełnia samobójstwo. Dr Jekyll z charakteru jest osobą sympatyczną. Jest wysokim mężczyzną o kręconych, jasnych włosach, noszącym okulary. Mr Hyde ma długie, proste włosy, czarne zęby i straszny wyraz twarzy. Jest uosobieniem zła.

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…