"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Dobry start Star Treka 0

Najnowsza produkcja J.J. Abramsa pt. Star Trek szacunkowo zgromadziła około 7 mln $ z nocnych czwartkowych pokazów. Taką informację w dniu dzisiejszym podało studio Paramount Pictures. Obraz o północy w czwartek można było oglądać na prawie 3’800 kopiach w Stanach Zjednoczonych.

Kadr z filmu Star Trek (2009)

Co prawda nie udało mu się pobić rekordu ustanowionego przez film Mroczny Rycerz (18,5 mln $ z pokazów nocnych), ale i tak radził sobie lepiej niż zeszłoroczne hity (np. Iron Man zarobił ledwie 4 mln $). Jeśli chodzi o ten rok to również gorzej poradził sobie X-Men Geneza: Wolverine (zarabiając 5 mln $ z pokazów czwartkowych) i to nawet, mimo, iż można było go oglądać o wcześniejszych godzinach niż tradycyjnie minuta po północy (film pokazywano w czwartek o godzinie 20).

Co ciekawe Star Trek jest doceniane zarówno przez krytyków jak i widzów. Na bardzo popularnym portalu Rotten Tomatoes prawie 200 widzów oceniło film na bardzo dobre 96% (to nawet więcej niż Oscarowy hit z 2004 roku Za wszelką cenę). To zaś może wpłynąć na spory sukces finansowy z całego weekendu.

Wszyscy sympatycy świata Star Trek, którzy już mieli okazję film obejrzeć podkreślają, że J.J. Abrams świetnie poradził sobie z tematem. Potrafił stworzyć film zabawny, optymistyczny a co najważniejsze trzymający poziom seriali i wcześniejszych kinowych wersji. Niektórzy doszukują się kilkunastu hołdów wcześniejszym wersją, jakie można podobno znaleźć w całej produkcji.

Według ostrożnych szacunków w ciągu całego weekendu w samych tylko Stanach Star Trek powinien zarobić około 70 mln $ (jeśli prawdziwe są informacje o piątkowym zysku na poziomie 26 mln $).

Film Star Trek wyreżyserował J.J. Abrams, za scenariusz odpowiadali Alex Kurtzman i Roberto Orci a w rolach głównych wystąpili: Chris Pine, Zachary Quinto, Eric Bana, Simon Pegg, Winona Ryder, Zoe Saldana oraz Karl Urban.

W Polsce produkcję tą można oglądać w kinach Helios i Multikino.

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 7

Filip_Borkowski

Czyli w Star Treku oprócz funkcji reżyserskiej pełnił funkcję producencko-serialową :)

Michal_Dajer

Oficjalnie J.J. Abrams nie pisał scenariusza a stworzył sam "pomysł". W kilku wywiadach Orci i Kurtzman informowali, że nie oni wpadli na sam pomysł stworzenia fabuły a J.J. Abrams. On podał pomysł a oni przerobili go na skrypt filmowy. I właśnie z tego względu nie został uwzględniony jako scenarzysta.
Ciekawostka do Abramsa jest taka, że większość produkcji, które tworzył zrealizował na podstawie własnych pomysłów. Jak sam kiedyś tam powiedział nie potrafi przełożyć je na scenariusz bo jego teksty z reguły zajmują 2 strony maszynopisu. To oni potrafią do ogólnych założeń stworzyć cały film.
Tak więc w tej sytuacji jest to zupełnie coś innego niż w przypadku Nolana z Terminatora.

KoKlusz

No w sumie racja :) Chodziarz z drugiej strony McG już parę razy z prawdą się rozmijał (np. błogosławieństwo Camerona) więc z tym wkładem Nolana w scenariusz też może być różnie

Ronaldinho

Fakt, w napisach końcowych go nie ma i nigdzie nie ma oficjalnie napisane, że był scenarzystą, jednakże byłem tego powiem, bo dużo czytałem różnego rodzaju informacji, z których wynikało, że J.J. też pisał, ale widocznie było to pewnie na zasadzie doradzania, że nie było sensu, aby podawać go jako głównego scenarzystę.
Z Nolanem to trochę inna historia, bo on jak mówiono, jest w połowie autorem całego scenariusza T4, a tylko głupie zasady WGA nie pozwoliły mu wejść do napisów, ale z pewnością będzie w "Thanks to".

KoKlusz

To dziwne bo w napisach końcowych jako scenarzyści byli tyko Kurtzman i Orci. Cyba że to taka sama sytuacja co z Nolanem w T4

Proszę czekać…