"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Nowa animacja Disney'a 0

Mamy dla was nie lada gratkę. Otóż pojawiła się zapowiedź nowej animacji studia Walta Disney’a pt. The Princess and the Frog. Co ciekawe obraz został nakręcony w starym klasycznym stylu (ręczne rysunki). Jak informują celem studia jest przywrócenie magii dwóch wymiarów i pokazanie, iż nic nie zastąpi starego dobrego odręcznego rysunku. Dodatkowo jest to ukłon w stronę wszystkich twórców rysunkowych.

Kadr z animacji pt. The Princess and the Frog (2009)

The Walt Disney Studios chce przywrócić magię bajek pokazywanych w dawnych latach. To właśnie wtedy powstawały najciekawsze historię, które wpisały się w historię światowej kultury. Bajka The Princess and the Frog zawiera ciekawostkę, po raz pierwszy w historii animacji tego studia główna bohaterka jest Afroamerykanką.

W produkcję zaangażowały się takie gwiazdy jak: Oprah Winfrey, Keith David, Jim Cummings, John Goodman, Jenifer Lewis, Bruno Campos, Michael-Leon Wooley, Peter Bartlett i Terrence Howard, którzy użyczyli swój głos postacią. Głosu Księżniczce użyczyła Anika Noni Rose. Za reżyserię odpowiadali John Musker i Ron Clements.

The Princess and the Frog trafi w ograniczonej wersji do kin 25 listopada tego roku. Nie wiadomo czy będzie pokazywany i w Polsce.

Poniżej zachęcamy do obejrzenia tej niezwykłej zapowiedzi:

Źrodło: www.slashfilm.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…