Nowa animacja Disney'a

Kadr z animacji pt. The Princess and the Frog (2009)

Mamy dla was nie lada gratkę. Otóż pojawiła się zapowiedź nowej animacji studia Walta Disney’a pt. The Princess and the Frog. Co ciekawe obraz został nakręcony w starym klasycznym stylu (ręczne rysunki). Jak informują celem studia jest przywrócenie magii dwóch wymiarów i pokazanie, iż nic nie zastąpi starego dobrego odręcznego rysunku. Dodatkowo jest to ukłon w stronę wszystkich twórców rysunkowych.

The Walt Disney Studios chce przywrócić magię bajek pokazywanych w dawnych latach. To właśnie wtedy powstawały najciekawsze historię, które wpisały się w historię światowej kultury. Bajka The Princess and the Frog zawiera ciekawostkę, po raz pierwszy w historii animacji tego studia główna bohaterka jest Afroamerykanką.

W produkcję zaangażowały się takie gwiazdy jak: Oprah Winfrey, Keith David, Jim Cummings, John Goodman, Jenifer Lewis, Bruno Campos, Michael-Leon Wooley, Peter Bartlett i Terrence Howard, którzy użyczyli swój głos postacią. Głosu Księżniczce użyczyła Anika Noni Rose. Za reżyserię odpowiadali John Musker i Ron Clements.

The Princess and the Frog trafi w ograniczonej wersji do kin 25 listopada tego roku. Nie wiadomo czy będzie pokazywany i w Polsce.

Poniżej zachęcamy do obejrzenia tej niezwykłej zapowiedzi:

Źrodło: www.slashfilm.com


Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux