"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Star Trek w Polsce 0

Najnowsza produkcja J.J. Abramsa pt. Star Trek w Polsce nie cieszyła się zbyt dużą popularnością. Obraz w ciągu pierwszego weekendu obejrzało zaledwie 25’644 osoby. To i tak sporo jak na 39 kopii, w jakich film jest dostępny w naszym kraju. Taką informację przekazał nam dystrybutor filmu – firma UIP.

Kadr z filmu Star Trek (2009)

Przypominamy, iż film Star Trek można oglądać jedynie w kinach Helios i Multikino. Oznacza to, że w wielu wojewódzkich miastach gdzie nie ma sal kinowych tych firm przygód załogi Enterprise nie będzie można obejrzeć. O przyczynach tak ubogiej dystrybucji firma UIP milczy.

Z nieoficjalnych informacji, jakie udało się nam uzyskać mogą być dwie powody. Po pierwsze kina Helios i Multikino mogły wykupić na wyłączność licencje, co spowodowałoby, iż w innych miejscach film byłby niedostępny. Inna hipoteza mówi o tym, iż Cinema City i inne kina nie mogły się dogadać z dystrybutorem. Czyżby zaważyły kwestie finansowe?

Dodatkowo warto wspomnieć, iż taki wynik to i tak sukces przy tak marnej kampanii reklamowej. Plakaty Star Treka można dostrzec jedynie w kinach a telewizja nie emituje żadnych spotów reklamowych. Czyżby, więc sam dystrybutor nie wierzył w sukces filmu?

Star Trek rozpoczyna największą przygodę wszech czasów – niezwykłą historię dziewiczej podróży młodej załogi na pokładzie najbardziej zaawansowanego technologicznie statku kosmicznego, U.S.S. Enterprise. W trakcie podróży wypełnionej czającym się w kosmosie niebezpieczeństwem, młodzi rekruci muszą znaleźć sposób na powstrzymanie zagrażającego ludzkości zła. Losy galaktyki znajdują się w rękach zaciekłych rywali – Jamesa Kirka (Chris Pine), szukającego dreszczu emocji chłopaka z Iowa oraz wychowanego w społeczeństwie odrzucającym wszelkie emocje Spocka (Zachary Quinto). Kiedy naturalny instynkt zderza się z opanowaniem i rozsądkiem, okazuje się, że to niezwykłe partnerstwo jest jedyną siłą będącą w stanie przeprowadzić załogę przez niewyobrażalne niebezpieczeństwo i udać się tam, gdzie nikt inny nie miał odwagi.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

kill

A to jest taki wspaniały film! Już jest chyba w pierwszej 50-tce filmów wszech czasów na IMDB, a przynajmniej tam zmierza. Naprawdę… Bardzo nieprofesjonalne zachowanie polskich dystrybutorów. Ale czy to kogoś dziwi?

Quagmire

zgadzam się całkowicie z tym, że polski dystrybutor olał premierę star treka, promocja wypadała blado lub jej w ogóle nie było, co widać na przykładzie kampanii wolverine’a czy szczególnie aniołów i demonów…dobra kampania polega na tym, że wiesz o obecności filmu w kinach, nawet jeśli on Cię w ogóle nie obchodzi, na pewno nie mieliśmy tego w przypadku produkcji Abramsa

Michal_Dajer

Po pierwsze zdecydowanie to była słaba promocja filmu o czym można przeczytać na stronce podanej przez ciebie. I tam również pojawiają się głosy o tym, że promocja przebiega raczej tak nijako.
W Szczecinie poza wielkim plakatem przy kinie nigdzie nie było żadnych plakatów filmu, w telewizji nie widziałem ani jednego klipu promującego film więc też nie można powiedzieć aby była specjalnie widoczna. Może ograniczyli się jedynie do Warszawy?
Na seansie na którym ja byłem było ledwie 6 osób więc też nie było tego dużo. Choć to była godzina 11 więc też inaczej niż popołudniowe godziny.

KoKlusz

Dużo? Ja np. w Łodzi nie widziałem żadnego bilbordu reklamującego ST. W porównaniu do takich "Aniołów i Demonów" to jest bieda straszna

Ronaldinho

"Dodatkowo warto wspomnieć, iż taki wynik to i tak sukces przy tak marnej kampanii reklamowej. Plakaty Star Treka można dostrzec jedynie w kinach a telewizja nie emituje żadnych spotów reklamowych."
Siedzisz cały czas w domu? Spoty w telewizji były, plakatów na mieście dużo, reklamy w gazetach były. I jeszcze na potwierdzenie dam link: http://www.trek.pl/index.php/news/5803.html myślę, że wystarczy na potwierdzenie.
A sam spodziewałem się słabszego wyniku, bo jak byłem w piątek to na sali było kilkanaście osób, a może nawet 10 nie było, ale za to miło się oglądało.

Proszę czekać…