"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Droga - najważniejszym filmem roku? 0

Magazyn Esquire w swoim najnowszym wydaniu napisał, iż adaptacja filmowa post-apokaliptycznej powieści Cormaca McCarthy'ego pt. Droga to będzie najważniejsze wydarzenie filmowe w tym roku. W wyjaśnieniu poinformowano, iż jest to najlepiej sprzedająca się powieść SF, która sprawi, iż zmieni się wyobrażenie widza na temat produkcji fantasy.

Kadr z filmu Droga (2009)

Recenzent magazynu tak piszę o tym filmie:

Idź go zobaczyć, gdyż jest to opowieść o dwójce małych ludzi, którzy idą przez brzydki świat. To historia bez gwarancji, w każdej chwili chcesz wiedzieć jak to się zakończy, nawet, jeśli to będzie smutne zakończenie. Droga to historia miłości ojca do syna i w tym sensie można go rozpatrywać jak film Ojciec Chrzestny. A więc to nie będzie coś jak Jestem legendą. Różnica w tym filmie jest taka: nie chcesz tego oglądać drugi raz.

Powieść McCarthyego jest uważana za arcydzieło literatury fantastycznej. Czy film dorówna książce? Premiera filmu w Stanach w październiku tego roku.

Źrodło: www.scifiwire.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Beznickowy

Ja książkę czytałem i jeśli film choć trochę zbliży się poziomem do powieści McCarty’ego, to będzie już dobry. Zdjęcia z filmu wyglądają całkiem nieźle, ale musimy jeszcze trochę poczekać, by się przekonać, co z tego wyjdzie.

Darth_Artur

No ciekawe jak to będzie, sam z niecierpliwością czekam na film, choć książki nie czytałem. Może się jeszcze zabiorę przed premierą.
W ogóle ten rok jest bardzo dobry pod względem filmów SF, zarówno ich ilości jak i jakości. Mam nadzieje że pozostanie taki do końca.
Wiadomo coś może o trailerze drogi?

Proszę czekać…