Powraca Szarik!

A jednak! Telewizja Kino Polska nabyła prawa do emisji serialu „Czterej pancerni i pies”. Jest to bardzo dobra informacja, po tym jak nowy zarząd TVP zrezygnował z emisji tej znakomitej, polskiej komedii.

Ekipa Wildesteina arugmentowała to tak: „Te wykwity komunistycznej propagandy dawno powinny być odesłane do telewizyjnego lamusa. Jest skandalem, że […] jest lansowana kłamliwa wersja dziejów.” Co według nich oczywiście było znakomitym argumentem, ale fanów i to nie potrafiło przekonać.

Pamiętamy jak decyzja ta zbulwersowała fanów Szarika. Na naszej stronie pojawił się mini-felieton w tej sprawie autorstwa Grześka Borowieckiego, w którym zastanawiał się czy nasza władza nie posuwa się za daleko. Jeżeli PiS potrafiło wyrzucić ze swojej ramówki tak kultową pozycję, to nie mam nic przeciwko, żeby wyrzucli i „M jak Miłość”, z chęcią przedstawię im parę argumentów. Pewnie gdyby nie śmierć Perepeczki, to i ?Janosik? byłby zakazany, bo to jest zakłamanie faktów historycznych.

Kino Polska zapewnia także serialowi specjalną oprawę, składającą się ze staranie dobranych materiałów archiwalnych tj. filmy dokumentalne, animowane, kroniki filmowe, a także studenckie etiudy. Dzięki temu film jest osadzany w jego klimacie czy to historycznym, czy obyczajowym.

Janusz Gajos w Czterech pancernych 1966Janusz Gajos w Czterech pancernych 1966


m.
widoczny tu i tam. hasam.