widoczny tu i tam. hasam.

Powraca Szarik! 0

A jednak! Telewizja Kino Polska nabyła prawa do emisji serialu „Czterej pancerni i pies”. Jest to bardzo dobra informacja, po tym jak nowy zarząd TVP zrezygnował z emisji tej znakomitej, polskiej komedii.

Ekipa Wildesteina arugmentowała to tak: „Te wykwity komunistycznej propagandy dawno powinny być odesłane do telewizyjnego lamusa. Jest skandalem, że […] jest lansowana kłamliwa wersja dziejów.” Co według nich oczywiście było znakomitym argumentem, ale fanów i to nie potrafiło przekonać.

Pamiętamy jak decyzja ta zbulwersowała fanów Szarika. Na naszej stronie pojawił się mini-felieton w tej sprawie autorstwa Grześka Borowieckiego, w którym zastanawiał się czy nasza władza nie posuwa się za daleko. Jeżeli PiS potrafiło wyrzucić ze swojej ramówki tak kultową pozycję, to nie mam nic przeciwko, żeby wyrzucli i „M jak Miłość”, z chęcią przedstawię im parę argumentów. Pewnie gdyby nie śmierć Perepeczki, to i ?Janosik? byłby zakazany, bo to jest zakłamanie faktów historycznych.

Kino Polska zapewnia także serialowi specjalną oprawę, składającą się ze staranie dobranych materiałów archiwalnych tj. filmy dokumentalne, animowane, kroniki filmowe, a także studenckie etiudy. Dzięki temu film jest osadzany w jego klimacie czy to historycznym, czy obyczajowym.

Janusz Gajos w Czterech pancernych 1966Janusz Gajos w Czterech pancernych 1966

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

leprechan

wkoncu moj news :D wiec oceniam ;)i od tego sa komentarze, z ktorych ludzie wreszcie zaczynaja korzystac.

CoRey

No i dobrze. Już nie chce mi się wierzyć w to co ten PiS wyprawia. Niedługo tylko TV Trwam dozwolona będzie :p.
PS Pod koniec 1szego akapitu, trochę subiektywny był ten news ;p jednak zgadzam się w 100% :)

Proszę czekać…