http://vimeo.com/mironkundzicz

Jeszcze o Piekielnym Chłopcu 0

Meksykański reżyser Guillermo del Toro opowiada o swoim nadchodzącym projekcie Hellboy 2.

Magiczny świat wypowiada wojnę ludzkiemu światu. Pierwsza część działa się głównie w mieście, w drugiej akcja przeniesie się do świata mitycznego, bardziej magicznego. Będzie to więc bliższe niektórym aspektom komiksu, których nie sportretowaliśmy w pierwszej części. – tyle od reżysera odnośnie fabuły.

Guillermo del Toro / einsiders.comGuillermo del Toro / einsiders.com

Guillermo del Toro powiedział też, że zdjęcia zaczną się dopiero na przełomie kwietnia i maja 2007 roku. Mamy przed sobą długą drogę. Obraz będzie kręcony w Budapeszcie na Węgrzech, oraz trochę w Londynie. Cała pre-produkcja i post-produkcja będzie robiona w Londynie. Mamy już kontrakty głównych bohaterów, a więc powrócą Hellboy, Abe Sapien i Liz Sherman. Mamy też dwie, nowe postacie ze świata fantastycznego, czyli księcia i księżniczkę. Cały czas poszukujemy odtwórców tych ról i jesteśmy już bardzo blisko.

Warto wspomnieć, że Universal Pictures wykupiło prawa do drugiej części, po tym jak zrezygnowało z niej Revolution Studios. Pierwsza część była wyprodukowana właśnie przez Revolution Studios, a dystrybucją zajęła się Columbia Pictures.

Premiera Hellboya 2 jest zapowiadana na lato 2008 roku.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

majron

juz nie moge sie na ten film doczekac :)

maszor

zapowiada się ciekawie. pierwsza cześc Hellboya była nadzwyczaj udana. sądząc po nowym filmie DelToro "Pan’s Labyrinth" magiczny świat to coś co reżyser ma już opanowane

Proszę czekać…