"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Arterton w Wichrowych wzgórzach 0

Pamiętacie jeszcze Gemme Arterton? Aktorka miała swoje pięc minut sławy przy okazji filmu Quantum Of Solace, w którym wcieliła się w jedną z dziewczyn agenta 007. Potem jednak ślad o niej nieco zaginął. Teraz zaś mamy dla was informacje, iż wystąpi w nowej wersji Wichrowych wzgórz. Reżyserem będzie Peter Webber (Dziewczyna z perłą).

Gemma Arterton w filmie Dziewczyny z St. Trinian (2007)

O nowej wersji kultowego filmu Wichrowe wzgórza w Hollywood mówiło się od dawna. Jednak w ostatnich latach wydawało się, iż pomysł filmowców odchodzi na bliżej nieokreśloną przyszłość. Teraz jednak wiemy, iż reżyser Webb otrzymał zgodę na nową wersję bazującą na klasycznej powieści autorstwa Emily Brontë.

Nad scenariuszem ma pracować Olivia Hetreed. Nieoficjalnie wiadomo, iż w roli głównej pojawić ma się Ed Westwick (znany z serialu Plotkara).

Fabuła oryginału to historia rozgrywająca się w Anglii. Pewnego wieczoru ojciec rodzeństwa Hindleya oraz Cathy wracając z podróży, przywozi ze sobą osieroconego chłopca, nazwanego przez niego Heathcliffem. Dzieciak szybko zyskuje na sympatii mieszkańców Wichrowych Wzgórz z wyjątkiem zazdrosnego Hindleya. Po śmierci ojca sytuacja ulega zmianie, a Hindley może zemścić się za wszystkie zniewagi ze strony chłopaka. Heathcliff przyzwyczaja się do zaistniałego stanu, a jego przyjaźń z Cathy przeradza się w głęboką, namiętną miłość.

Źrodło: www.cinemablend.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…