Sam Raimi o Spider-Manie

Reżyser Sam Raimi

Reżyser i scenarzysta Sam Raimi podczas promocji swojego najnowszego filmu pt. Wrota do piekieł w rozmowie z dziennikarzami powiedział troszkę więcej na temat ewentualnej kolejnej części Spider-Mana. Przyznał, iż najprawdopodobniej prace nad czwartą częścią przygód o tym bohaterze ruszą w lutym 2010 roku oraz, że bardziej chce się skupić na jego charakterze a nie samej walce ze złoczyńcami.

Podczas rozmowy z dziennikarzami dużo więcej czasu poświęcił jednak mówiąc o przeszłości i jego przygodzie ze Spider-Manem niż informowaniu o szczegółach kolejnej produkcji z serii. Reżyser przyznał, że uwielbia tą postać i wyjątkowo dobrze bawił się podczas każdej pracy na planie. Przy okazji potwierdził plotki mówiące o tym, iż gdyby miał możliwość większej kontroli nad Spider-Man 3 zupełnie inaczej by go nakręcił.

Sam Raimi tak mówił o Spider-Manie 3:

Wiem, że wiele osób nie lubi Spider-Mana 3, więc jeśli można byłoby wrócić na plan i zmienić go na pewno to bym zrobił. Co bym zrobił inaczej? Właściwie każde ujęcie nakręciłbym od nowa. Ta cześć bardzo dręczy mnie, bo wiem, że nie zrobiliśmy wszystkiego, co można było zrobić. Początkowo ten film naprawdę miał wyglądać zupełnie inaczej.

Na pytanie o to, dlaczego właściwie chciałby nakręcić czwartą cześć przygód człowieka-pająka Sam Raimi powiedział, że widzi jeszcze wiele ciekawych aspektów tej postaci. Szczególnie chciałby się skupić na głębi Petera Parkera jego charakterze i tym, co wiąże się z byciem superbohaterem.

Miejmy nadzieje, że realizacja Spider-Man 4 rzeczywiście ruszy w 2010 roku.

Źrodło: www.comingsoon.net


Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux