Maniak serialowy lubujący się w telewizji brytyjskiej, która moim skromnym zdaniem bije na głowę wszelkie inne jeśli chodzi o seriale, programy rozrywkowe, filmy dokumentalne i pełnometrażowe. Oprócz tego rzucam okiem na seriale azjatyckie, głównie japońskie. Oczywiście śledzę także wydarzenia na wielkim amerykańskim ekranie. Aktualnie, korespondent z Londynu :)

Repertuar serialowy cz.2 0

CBS to kanał, który satysfakcjonuje się jedynie ogromnymi wynikami oglądalności. Dlatego też stacja ta wybiera tylko te tytuły, które mogą spełnić ich wygórowane oczekiwania. Znana ze swoich kryminalnych produkcji, które widzom coraz trudniej odróżnić od siebie (seria CSI, NCIS, Dowody zbrodni, Krok od domu) CBS na nadchodzący sezon zapowiada cztery nowe seriale.

NCIS: LOS ANGELES

Serial opowiada o świecie tajnej inwigilacji w Biurze ds. Projektów Specjalnych (BPS), gdzie gra toczy się o wysoką stawkę. Oczywiście, jest to oddział NCIS w Los Angeles, który przeładowany jest zaaresztowanymi i niebezpiecznymi zbrodniarzami stanowiącymi zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. Przybierając fałszywe tożsamości i stosując najbardziej zaawansowane technologie, ta ekipa wysoce wyszkolonych agentów działa głęboko pod przykrywką narażając swoje życie, aby dopaść tych, którzy są ich celami. Agent specjalny "G" Callen (Chris O'Donnell) pracuje jak kameleon przemieniając się w kogokolwiek tylko zechce aby infiltrować przestępcze kręgi. Jego partner, agent specjalny Sam Hanna (LL COOL J), były komandos marynarki wojennej, który służył w Afganistanie i Iraku, jest także ekspertem w dziedzinie monitoringu. Dzięki supernowoczesnym urządzeniom ma na oku agentów działających w terenie oraz zapewnia im dostęp do niezbędnych informacji. Oboje, Callen i Hanna, odpowiadają przed agentką specjalną Larą Macy (Louise Lombard) dowodzącą BPS, która odpowiada za nadzorowanie przeprowadzanych operacji oraz podejmowanie decyzji, od których zależy wszystko. Oprócz wymienionych bohaterów poznany także agentkę specjalną Kensi Lo (Daniela Ruah), która żyje dla adrenaliny wydzielającej się podczas tajnych akcji, oraz psychologa, Nate’a Getza (Peter Cambor) potrafiącego dostać się do umysły niemal każdego człowieka. Nate wykorzystuje swoje umiejętności w pracy z przestępcami oraz kolegami agentami.

Film zza kulis:

THREE RIVERS

Three Rivers to serial z gatunku medical drama – dramat medyczny. Produkcja skupia się na emocjonalnie skomplikowanym życiu dawców organów, ich odbiorców i chirurgów w wybitnym ośrodku transplantologicznym. Jednakże, aby poradzić sobie z rodzinami dawców w ich najgorszych chwilach i zająć się obawami odbiorców organów potrzeba czegoś więcej niż ostrego skalpela. Elitarną grupą chirurgów dowodzi Dr Andy Yablonski (Alex O'Loughlin), wysoce utalentowany pracoholik transplantolog, którego dobra natura i sarkazm sprawiają, iż jest popularny wśród pacjentów i kolegów po fachu. Andy’ego wspiera Dr Miranda Foster (Katherine Moennig) o wybuchowej i buntowniczej osobowości, która walczy by dorównać reputacji swego zmarłego ojca – znakomitego chirurga. Kolejnymi pracownikami oddziału są: Dr David Lee (Daniel Henney), kobieciarz, który złamał tyle samo serc, ile ich zastąpił; Ryan Abbott (Christopher J. Hanke), niedoświadczony koordynator przeszczepów, którego zadaniem jest jak najszybszy transport organu od dawcy do pacjenta; Dr Sophia Jordan (Julia Ormond), szefowa chirurgi i oddana lekarka; Pam Acosta (Justina Machado), najlepsza przyjaciółka i asystentka Andy’ego. Na tej arenie, gdzie każdy przypadek to wyścig z czasem, nieustępliwi chirurdzy są ostatnią nadzieją dla swoich pacjentów.

Zapowiedzi:THE GOOD WIFE

Serial opowiada o żonie i matce, Alicii Florrick (Julianna Margulies), która musi przyjąć pełną odpowiedzialność za swoją rodzinę po tym jak ujawniono aferę seksualną jej męża, po której wylądował w więzieniu. Odsuwając na bok zdradę i publiczne upokorzenie spowodowane przez męża, Alicia ponownie rozpoczyna swoją karierę jako adwokat. Jako współpracowniczka w prestiżowej chicagowskiej kancelarii prawnej, kobieta dołącza do starego znajomego z czasów studiów i partnera w interesach Willa Gardnera (Josh Charles), który zainteresowany jest tym jak Alicia poradzi sobie po 13-letniej nieobecności w sądzie.

Zapowiedź:

ACCIDENTALLY ON PURPOSE

Accidentally On Purpose to jedyna lżejsza pozycja w aktualnym zestawieniu. W tym serialu komediowym będziemy mogli zobaczyć zdobywczynię Złotego Globu Jennę Elfman jako Billie, samotną kobietę, która przypadkowo odkrywa, że jest w ciąży po przygodzie na jedną noc z o wiele młodszym mężczyzną. Co w tej sytuacji robi główna bohaterka? Zatrzymuje dziecko i kochanka. Billie pracująca jako krytyk filmowy w prasie ciężko znosi upokarzające rozstanie ze swoim czarującym szefem, Jamesem (Grant Show), który stara się uratować ich związek. Niespodziewanie oczekując dziecka z chłopakiem na jedną noc, Zackiem (Jon Foster), Billie i Zack zawierają umowę – żyć razem platonicznie.
Najlepsza przyjaciółka przyszłej mamy, Olivia (Ashley Jensen), i Abby (Lennon Parham), konwencjonalna, młodsza i zamężna siostra, z niecierpliwością oczekują na okazję, w której będą mogły obdarować Billie garścią złotych porad. Jednak kiedy Zack i jego kumple zmieniają mieszkanie bohaterki w braterską kwaterę, Billie nie jest pewna, czy mieszka z mężczyzną, czy z kolejnym dzieckiem potrzebującym opieki.

Zapowiedź:

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Marcin_Moszyk

Bo to nie są nawet typowe opisy ramówek, a raczej przegląd nowych seriali, które się pojawią ;) Samych ramówek nie było : >

Patryk_Tokarek

Z opóźnieniem, ale za to jak dokładnie :P

Beznickowy

Ze strasznym opóźnieniem pojawiają się ramówki stacji amerykańskich na fdb.pl

Proszę czekać…