Maniak serialowy lubujący się w telewizji brytyjskiej, która moim skromnym zdaniem bije na głowę wszelkie inne jeśli chodzi o seriale, programy rozrywkowe, filmy dokumentalne i pełnometrażowe. Oprócz tego rzucam okiem na seriale azjatyckie, głównie japońskie. Oczywiście śledzę także wydarzenia na wielkim amerykańskim ekranie. Aktualnie, korespondent z Londynu :)

Repertuar serialowy cz.3 1

Nikogo nie zaskakuje, że na antenę ABC jesienią wrócą sztandarowe produkcje, takie jak: Lost: Zagubieni, Chirurdzy oraz Gotowe na wszystko.

Poza pewniakami, stacja odnowi inne tytuły, wobec których ma spore oczekiwania. Dlatego w przyszłym sezonie będziemy mogli jeszcze zobaczyć: Korporacja według Teda, Hoży doktorzy oraz Castle.

Do wymienionych wyżej tytułów dołączy kilka premier, których przegląd zamieszczamy poniżej.

Do tej pory, to ramówka ABC zapowiada się najciekawiej spośród wszystkich kanałów telewizyjnych w USA.

THE FORGOTTEN

Kiedy policja nie potrafi zidentyfikować zwłok ofiary zbrodni, najczęściej śledztwo jest zamykane. Jednak jest grupa osób, która stara się nie dopuścić aby bezimienna ofiara została zapomniana. Owa grupa, to cywile nie pracujący dla żadnej organizacji rządowej. To ludzie o różnych zawodach, odmiennych zdolnościach, którym przyświeca jeden cel. Wszyscy na własną rękę pragną pomóc ofiarom, które nie zaznały spokoju ze względu na bycie niezidentyfikowanymi.

W rolach głównych:
Rupert Penry-Jones jako Alex – były policjant, którego 11-letnia córka została porwana i nigdy jej nie odnaleziono,

Reiko Aylesworth jako Linda – dowodząca siecią osób pomagających przy śledztwie, jej mąż to przebywający w więzieniu morderca,

Michelle Borth jako Candace, która nienawidzi swojej codziennej pracy i ma talent do radzenia sobie z nawet najbardziej uciążliwymi osobami,
Bob Stephenson jako Walter – zajmuje się obserwacją podejrzanych i działa jako tajniak

Anthony Carrigan jako Tyler – utalentowany rzeźbiarz z doświadczeniem w medycynie sądowej,

Rochelle Aytes jako detektyw Grace Russell.

Producentem serialu jest Jerry Bruckheimer, dlatego możemy mieć pewność, że zainwestował pieniądze w bardzo dobry projekt.

ZAPOWIEDZI:FLASH FORWARD

Serial wobec, którego stacja ma chyba największe oczekiwania. Produkcja ma być następcą Zagubionych. Wiele osób doświadcza dziwnego przeżycia. Poprzez chwilowe omdlenie poznają wspomnienia wydarzeń, które jeszcze się nie wydarzyły. Wszyscy mają wizje z 29 kwietnia 2010. Jedni pragną, aby wydarzenia, które zobaczyli, stały się prawdziwe, inni boją się tego, co nadejdzie. A co z osobami, które nic nie widziały? Czy brak wizji oznacza, że umrą do dnia 29 kwietnia 2010 roku?

Czy 13-nasto odcinkowa seria stanie się godnym następcą Zagubionych?

ZAPOWIEDZI:
EASTWICK

Trzy różne kobiety zostają przyciągnięte przez tajemniczego mężczyznę, który uwalnia w każdej z nich unikalne moce sprawiając, że tytułowe miasteczko zmieni się na zawsze. Serial bazuje na znanym filmie Czarownice z Eastwick na podstawie powieści pod tym samym tytułem.

W rolach głównych:
Rebecca Romijn jako Roxie Torcoletti, Lindsay Price jako Joanna Frankel, Jamie Ray Newman jako Kat Gardener, Paul Gross jako Darryl Van Horne, Sara Rue jako Penny, Veronica Cartwright jako Bun, Johann Urb jako Will, Jon Bernthal jako Raymond oraz Ashley Benson jako Mia.

ZAPOWIEDZI:COUGAR TOWN

W małym miasteczku na Florydzie, centrum wyższych klasy stanowi drużyna futbolu amerykańskiego – Cougars (z ang. – puma, kuguar). Nazwa okazuje się być bardzo adekwatna, gdyż teren zamieszkują nie dość elegancko ubrane, o ciemnej karnacji rozwódki, które czają się na młodych mężczyzn. Jules, w tej roli Courteney Cox, za wszelką cenę nie chce dołączyć do grona tych kobiet, jednak po przykrym rozwodzie i z 40-stką na karku, bohaterka pragnie nieco więcej akcji w swoim życiu.

Jules niechętnie zaczyna umawiać się na randki, ale ku jej zaskoczeniu spotyka młodego i atrakcyjnego mężczyznę o imieniu Bobby. Okazuje się, że mimo bycia 40-latką, kobieta posiada naturę zdesperowanej nastolatki.

ZAPOWIEDZI:THE MIDDLE

Zapomnijcie o sportowcach, gwiazdach filmowych czy politykach. To rodzice są prawdziwymi bohaterami. Jednak Frankie Heck (Patricia Heaton), jest kimś więcej – to superbohaterka – kochająca żona, matka trójki dzieci, która należy do klasy średniej, mieszka w środku kraju i coraz szybciej zbliża się do wieku średniego.

Frankie może nie odniosła największego sukcesu w swoim zawodzie – sprzedawczyni używanych aut – ale jeśli chodzi o dbanie o rodzinę, to w tej dziedzinie wspięła się na szczyty kariery. Kobieta pociesza się trójką dzieci: Axel – zbuntowany nastolatek zakochany w muzyce Guns N’ Roses; Sue – nastoletnia córka, która ponosi porażkę niemal we wszystkim czego spróbuje oraz siedmioletni Brick, którego najlepszym przyjacielem jest jego plecak.

ZAPOWIEDZI:


HANK

Hank Pryor, legenda na giełdzie Wall Street, cieszy się wystawnym życiem w Nowym Jorku u boku swojej żony. Jednak, kiedy traci pracę, traci także pieniądze i dom. Hank z żoną i dziećmi zostają zmuszeni do przeprowadzki w ich rodzinne strony. Zamieszkają w gorszej okolicy i gorszym domu. Przyzwyczajeni do luksusów będą musieli przywyknąć do życia za mniejsze pieniądze.

W tytułowej roli wystąpi Kelsey Grammer znany z innego komediowego serialu Frasier. Czy popularna twarz wystarczy, aby produkcja odniosła sukces?

ZAPOWIEDŹ:

V: THE SERIES

O serialu pisaliśmy już TUTAJ, gdzie przedstawiliśmy zdjęcia promocyjne oraz zapowiedzi, ale w ramach przypomnienia:

Będzie to remake popularnego formatu z lat 80-tych,V zapowiedziany jest na jesień.

Pewnego dnia świat obudził się zastając statki kosmiczne nad głównymi miastami naszego globu. Goście twierdzą, iż przybyli w celach pokojowych przynosząc dary takie jak cuda medyczne oraz przełomowe rozwiązania w dziedzinie technologii. Obiecują, że nie wyrządzą nam krzywdy. Kłamią…

Większość ludzi wierzy, że obcy przybyli wtedy, kiedy ich najbardziej potrzebowaliśmy. Jednak podczas śledztwa w sprawie komórek terrorystycznych agentka MSW, Erica Evans (Elizabeth Mitchell – Zagubieni), trafia na złowieszczy trop. Erica odkrywa, że obcy zamierzą infiltrować kręgi polityczne i biznesowe, aby zawładnąć ludzkością. Przekonanie kogokolwiek będzie niemożliwe ponieważ Goście (ang. visitors) posiadają dwie potężne bronie. Po pierwsze, ofiarowali ludziom wiarę pojawiając się z darami. Po drugie, zaczęli mobilizację młodych. Tysiące nastolatków zostało rekrutowanych jako Ambasadorowie Pokoju, ale nieświadomie działających jako szpiedzy. Kiedy Erica trafia do ruchu oporu, będzie musiała utrzymywać w równowadze tajną działalność oraz rolę matki walczącej z siłami zła, do których został zaciągnięty jej syn – Tyler (Logan Huffman).

HAPPY TOWN

Przez siedem lat, miejscowość Haplin stanowiła definicję szczęśliwego miasteczka. Tutaj wszyscy są przyjaźnie nastawieni do siebie,a powietrze jest czystsze niż w pozostałych regionach. Miasteczko jest niemal perfekcyjne, a nawet zbyt perfekcyjne.

Przeszłość nawiedza to spokojne miasteczko. Powraca nieznany psychopata-morderca, któremu nadano ksywkę – "Magik". Mieszkańcy będą musieli zmierzyć się ze strachem oraz duchami przeszłości, aby dorwać osobę odpowiedzialną za porwanie siedmiorga dzieci.

Kiedy dochodzenie w tej sprawie zaczyna się na dobre, Haplin zmienia się w zgorzkniałe miasteczko. Nie tylko Tommy – lokalny funkcjonariusz, prowadzi śledztwo. Do Haplin przybywa młoda kobieta pragnąca poznać korzenie swojej rodziny.

ZAPOWIEDŹ:

THE DEEP END

Sterling Law to jedna z najlepszych kancelarii prawnych w Los Angeles. Każdego roku rekrutuje najlepszych studentów prawa z uczelni na całym świecie. Firma wychowa, poprowadzi i uformuje ich na wspaniałych prawników… albo na kogoś innego.

W tym roku, do szczęśliwej czwórki wybrańców należą:

Dylan (Matt Long)- pragnący działać w imię sprawiedliwości, Addy (Tina Majorino)- słodka dziewczyna z zabójczym prawniczym umysłem, Beth (Leah Pipes) – genialna absolwentka z Brentwood i Liam (Ben Lawson) – Australijczyk z bardzo poważnym podejściem do zawodu oraz równie poważnym pociągiem do kobiet.

Sterling Law znajduje się pod kontrolą bezwzględnego Cliffa Huddle (Billy Zane), aka "Książę Ciemności". Jednak kiedy jego partner i współwłaściciel kancelarii wraca po przerwie nad opieką umierającą żoną, zamierza wszystko zmienić.

Jedyną metodą na przetrwanie dla świeżych pracowników jest wpieranie obu założycieli firmy, którzy rywalizują ze sobą o jak największe wpływy. Relacje międzyludzkie w Sterling Law to bardzo skomplikowane sprawy. Bohaterowie muszą uważać co i komu mówią i z kim się zadają, jeśli chcą utrzymać posadę.

ZAPOWIEDŹ:

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…