http://vimeo.com/mironkundzicz

Depp i Burton po raz szósty 0

Johnny Depp zagra główną rolę w filmie Sweeney Todd, którego reżyserem będzie Tim Burton. Projekt będzie oparty na thrillerze/musicalu Stephena Sondheima. Produkuje DreamWorks Studios i Warner Bros.

Sweeney Todd będzie już szóstym, wspólnym projektem Burtona i Deppa. Wcześniej zrobili razem, Charliego i fabryke czekolady, Gnijącą pannę młodą Tima Burtona, Eda Wooda, Edwarda Nożycorękiego i Jeźdźca bez głowy.

Johnny Depp i Tim Burton na planie Charliego i fabryki czekoladyJohnny Depp i Tim Burton na planie Charliego i fabryki czekolady

Walter Parkes, Laurie MacDonald, Richard Zanuck i John Logan będą producentami. Scenariusz, na podstawie oryginału, napisał Logan. Zdjęcia mają się rozpocząć na początku przyszłego roku, a premiera planowana jest na koniec 2007 roku. Paramount zajmie się dystrybucją filmu w USA, a Warner Bros. na świecie.

Broadwayowska adaptacja Sweeney Todd, z muzyką i tekstami Sondheima, oraz scenariuszem Christophera Bonda, miała swoją premierę w 1979 roku i zdobyła osiem Tony Awards, w tym za najlepszy musical. Jest to mieszanka komedii, dramatu i makabreski. Przedstawienie było już wielokrotnie wystawiane na całym świecie. Teraz grane jest z powodzeniem w Nowym Jorku.

Johnny Deep wcieli się w tytułowego Demon Barber z Fleet Street. Historia Sweeney Todda, jest o niesłusznie uwięzionym fryzjerze i golibrodzie w Wiktoriańskiej Anglii, który, po wyjściu z więzienia, chce, z zemsty, zabić sędziego, za niesłuszne wsadzenie go za kratki. Cały sens filmu, został świetnie przedstawiony w pierwszej piosence musicalu: Weźcie udział w historii Sweeney Todda/Jego skóra jest blada, a oczy dziwne./Golił twarze mężczyzn/O których nigdy więcej nie usłyszał świat.

Sondheim jest znany z tekstów do West Side Story i Gypsy, muzyki i tekstów do A Funny Thing Happened on the Way to the Forum, Company, Follies, A Little Night Music i nagrodzonego Pulitzerem Sunday in the Park With George. Pisał też piosenki do filmów np., Stavisky and Reds, czy Sooner or Later, z filmu Dick Tracy z Warrenem Beatty, za którą otrzymał Oscara.

Walter Parkes i Laurie MacDonald z DreamWorks produkowali wiele kasowych filmów jak choćby, Gladiator, Faceci w czerni, Krąg, oraz Złap mnie, jeśli potrafisz, Raport mniejszości i Terminal, których reżyserem był Steven Spielberg.

Sweeney Todd będzie trzecią kolaboracją Richarda Zanucka z DreamWorks. Wcześniej produkował dla nich Dzień Zagłady i Droga do zatracenia. Będzie to również dla niego powrót do współpracy z duetem Depp-Burton, z którymi pracował przy okazji Charliego i fabryki czekolady. Zanuck ma na swoim koncie Oscara, za najlepszy film, jako producent Wożąc panią Daisy i Irving G. Thalberg Memorial Award, za całokształt pracy, jako producent wysokiej jakości filmów.

Tim Burton będzie też reżyserem nadchodzącego filmu Paramount Believe It Or Not, z Jimem Carreyem w roli głównej.

Producent/scenarzysta John Logan jest znany ze swoich scenariuszy do Aviatora, Ostatniego samuraja i nominowanego do Oscara, Gladiatora.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

leprechan

swietnie, to malo powiedziane ;d znowu mistrzostwo bedzie.

majron

film sie zapowiada swietnie :)

leprechan

znowu ide do kina :D

Proszę czekać…