Uroczysta premiera S.O.S. Ziemia! 0

5 czerwca w Międzynarodowym Dniu Ochrony Środowiska, wieczorem na rynku Manufaktury w Lodzi zorganizowana zostanie uroczysta premierę filmu S.O.S. Ziemia!. Każdy kto przyjdzie będzie mógł zobaczyć film za darmo. Po raz pierwszy na świecie, jednego dnia, – równocześnie w 85 krajach, w kinach, w telewizji, na DVD i w Internecie będzie miała miejsce premiera największego na świecie multimedialnego wydarzenia pro-ekologicznego.

Jak twierdzi dystrybutor:

5 czerwca odbędzie się symultaniczna i w większości przypadków darmowa premiera we wszystkich możliwych formatach: w kinach, telewizji, na płytach DVD i w internecie. Celem twórców filmu: Yanna Arthusa-Bertranda, Luca Bessona i François-Henriego Pinaulta, dyrektora firmy PPR, oficjalnego sponsora filmu, jest zgromadzenie jak największej widowni i przekonanie jej, że wszyscy ponosimy jednakową odpowiedzialność za stan, w jakim znajduje się nasza Planeta.

S.O.S. ZiemiaS.O.S. Ziemia

Wspólny projekt Luca Bessona i fotografa Yanna Arthusa-Bertranda to zapierające dech w piersiach, piękne i poruszające obrazy. To niesamowita podróż w głąb australijskiej rafy koralowej, wędrówka przez niebezpieczne amazońskie lasy, bezkresną pustynię Gobi i industrialne dzielnice Szanghaju… Podróż przez wszystkie kontynenty, której celem jest zwrócenie uwagi świata na problemy i zagrożenia środowiska naturalnego: globalne ocieplenie, umierające lasy, wymieranie gatunków zwierząt i roślin, na kończące się zasoby naturalne. Efekt przewracającego się domina klęsk ekologicznych może zapoczątkować katastrofalne konsekwencje.

Poniżej kilka kadrów z filmu:

S.O.S. ZiemiaS.O.S. ZiemiaS.O.S. ZiemiaS.O.S. ZiemiaS.O.S. ZiemiaS.O.S. ZiemiaS.O.S. ZiemiaS.O.S. ZiemiaS.O.S. ZiemiaS.O.S. ZiemiaS.O.S. ZiemiaS.O.S. ZiemiaS.O.S. ZiemiaS.O.S. ZiemiaS.O.S. ZiemiaS.O.S. Ziemia

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Avatar square 200x200
piwo_war 2009-06-03

Dla ciekawostki dodam, że na taśmie nakręcone zostało 488 godzin filmu, z których tylko 126 minut będzie pokazywane :)
Ciekawe co z tego będą mieli twórcy, bo w całkowitą bezinteresowność tego projektu to nie wierzę :)

Proszę czekać…