"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Czerwcowe nowości DVD 0

Czerwiec to miesiąc, w którym rozpoczynają się wakacje. To jeden z najbardziej ulubionych miesięcy w roku nie tylko dzieci, ale także dorosłych. W tym miesiącu dystrybutorzy przygotowali kilka ciekawych nowości, które pojawią się na płytach DVD i Blu-Ray. Zapraszamy wszystkich do obejrzenia 10 naszym zdaniem najciekawszych nowości, które warto mieć w swojej kolekcji.

Sklep z płytami filmowymi

Zmierzch

Kadr z filmu ZmierzchKadr z filmu Zmierzch

Opis: Isabella Swan (Kristen Stewart) to szukająca swego miejsca w świecie, zagubiona nastolatka, cicha marzycielka. Kiedy poznaje przystojnego, błyskotliwego i intrygującego Edwarda Cullena (Robert Pattinson) nie zdaje sobie sprawy, że znajomość ta wstrząśnie jej życiem i zmieni je na zawsze.

Info: Wokół tego filmu nie można przejść obojętnie. Jedni wychwalają go za wierne i realne odtworzenie świata książki napisanej przez Stephanie Meyer zaś drudzy twierdzą, że nie ma w nim nic nadzwyczajnego. Mimo wszystko warto zauważyć, iż reżyserce Catherine Hardwicke udało się świetnie zbudować klimat erotycznego napięcia dla przeciętnego nastolatka. Nie jest zbyt nachalne, ale daje się odczuć.

Dystrybutor: Monolith

Boski chillout (Wydanie nieocenzurowane)

Kadr z filmu Boski chilloutKadr z filmu Boski chillout

Opis: Leniwy palacz skrętów (Seth Rogen) zostaje jedynym świadkiem morderstwa dokonanego z rąk złego barona narkotykowego (Gary Cole) i skorumpowanego policjanta (Rosie Perez). Kiedy za jego głowę zostaje wyznaczona cena, młodzieniec ucieka przed śmiercią zabierając ze sobą oszołomionego dealera (James Franco) oraz jego dostawcę (Danny McBride).

Info: Król nowoczesnych komedii Judd Apatow firmuje tym razem historię męskiej przyjaźni, która zostaje wystawiona na próbę. Dwaj główni bohaterowie to niezbyt rozgarnięci młodzi ludzie, którzy, mimo, iż wiekiem są dorośli zachowują się jak dzieci. Zabawna a czasami nawet wzruszająca opowieść pełna szalonych zwrotów akcji i dobrej ironii. Proponujemy wam wersje nieocenzurowaną, która specjalnie nie różni się od kinowej, ale zawiera kilka zmienionych scen. W dodatkach znajdziemy komentarze, sceny niewykorzystane i reportaże z planu.

Dystrybutor: Imperial CinePix

Dynastia Tudorów (sezon 2)

Kadr z serialu Dynastia TudorówKadr z serialu Dynastia Tudorów

Opis: Dynastia Tudorów to odważny, szokujący i znakomicie zagrany serial, ukazujący nieopowiedzianą dotychczas historię tyrana, który rządził swym królestwem przy pomocy intryg, zbrodni i zdrad.

Info: Ten serial robi furorę na całym świecie. Jest jednym z najpopularniejszych seriali HBO, który jak nikt inny potrafi świetnie budować klimat XVI wieku. Całość wydaje się tak realna, że te 10 odcinków całego sezonu śledzi się praktycznie jednym tchem. W roli Henryka VIII wciela się Jonathan Rhys Meyers, który wydaje się być postacią idealnie stworzoną do tej produkcji. Warto wspomnieć, iż serial był nagrodzony Emmy oraz zdobył kilka nominacji do Złotych Globów.

Dystrybutor: Imperial CinePix

Ciekawy przypadek Benjamina Buttona

Kadr z filmu Ciekawy przypadek Benjamina ButtonaKadr z filmu Ciekawy przypadek Benjamina Buttona

Opis: Opowieść o niezwykłym życiu Benjamina Buttona (Brad Pitt), który przyszedł na świat 11 listopada 1918 roku. Jego matka zmarła przy porodzie a ojciec się go wyrzekł, gdy zobaczył, iż wyglądem przypominał starca. Młody chłopiec trafia do domu seniorów gdzie ku zdziwieniu wszystkich okazuje się, iż z każdym rokiem wydaje się być coraz młodszy. Kiedy staje się dorosłym mężczyzną zakochuje się w pięknej Daisy Fuller (Cate Blanchett). Po kilku latach rodzi im się dziecko. Wtedy też Buttona zaczyna dręczyć jedna myśl – dziecko potrzebuje normalnego ojca a on z każdym rokiem staje się coraz młodszy. Dlatego postanawia porzucić ukochaną. Nigdy jednak o niej nie zapomina.

Info: Reżyser David Fincher stworzył niezwykłą opowieść o przeciętnym człowieku, który przeszedł obok wspaniałych wydarzeń historycznych. Ten obraz to zupełne przeciwieństwo Forresta Gumpa, który tą historię tworzył. Benjamin to postać, która tak naprawdę mogłaby być zapamiętana jedynie przez najbliższych. To zaś świadczy o wyższości tego filmu nad innymi. Mimo, iż mocno przeciętny warto obejrzeć na spokojnie w domowym zaciszu.

Dystrybutor: Galapagos

Czyngis-Chan

Kadr z filmu Czyngis ChanKadr z filmu Czyngis Chan

Opis: Opowieść o młodzieńczych latach wielkiego mongolskiego władcy Czyngis-Chana. Zanim stał się przywódcą Wielkiej Ordy i świat zadrżał przed nim z przerażenia, młody Temudżyn przeszedł piekło na ziemi. Lata głodu, tortur i zniewolenia spowodowały, że siła jego charakteru, rozumu i woli stały się niezrównane. W pokonywaniu trudności wspierała go jego największa miłość, pierwsza żona Borte.

Info: Niemiecko/Kazachsko/Rosyjska produkcja to prawdziwy ewenement w kinie europejskim. Pierwsza część biograficznej trylogii jednej z największych postaci Azji – władcy Mongołów Czyngis-Chana. W pierwszej części dowiemy się więcej na temat jego młodości, dzieciństwa. Poznamy lepiej, jaką drogę musiał przejść, aby stać się wielką postacią, która na wieki zostanie zapamiętana w historii przyszłych pokoleń. Naprawdę warto to obejrzeć.

Dystrybutor: Monolith

Nim diabeł dowie się, że nie żyjesz

Kadr z filmu Nim diabeł dowie się, że nie żyjeszKadr z filmu Nim diabeł dowie się, że nie żyjesz

Opis: Charles i Nanette Hansonowie (Albert Finney i Rosemary Harris) wiodą niczym nie wyróżniające się życie typowej rodziny z klasy średniej. Mieszkają na przedmieściach. Mają trójkę dorosłych już dzieci: Andy’ego (Philip Seymour Hoffman), Hanka (Ethan Hawke) i Katherine (Arija Bareikis). Od lat prowadzą niewielki jubilerski sklepik przy lokalnym centrum handlowym. Kochają się, choć nie zawsze potrafią porozumieć się ze swoimi synami, którzy mają własne problemy.

Info: Reżyserem tego obrazu jest Sidney Lumet twórca takich produkcji jak Adwokat diabła, Żądza władzy czy Sieć. To prawdziwa marka, którą spokojnie można każdemu polecać. Tym razem stworzył obraz, który w kinach przeszedł praktycznie niezauważony. Nakręcił ciekawą opowieść o dwójce braci, którzy organizują napad na sklep jubilerski swoich rodziców. Jak łatwo się domyślić nie idzie to tak łatwo. W tym filmie nie widać magii dawnych filmów Lumeta, ale mimo wszystko robi duże wrażenie na widzach.

Dystrybutor: Vision

Oszukana

Kadr z filmu OszukanaKadr z filmu Oszukana

Opis: Historia dzieje się w Los Angeles w 1928 roku. Angelina Jolie gra postać Christine Collins. Pewnego dnia jak zwykle Christie wychodzi do pracy zostawiając syna Waltera w domu. Gdy wraca, dziecka nie ma w domu. Po pewnym czasie synek się odnajduje, jednak jej serce podpowiada, że to nie jest jej dziecko.

Info: Clint Eastwood z wiekiem staje się coraz lepszym reżyserem. Nikt chyba nie przypuszczał, że jedna z najtwardszych postaci Hollywoodzkiego kina będzie potrafiła nakręcić melodramatyczną opowieść o kobiecej naturze i jej przywiązaniu do dziecka. Całość opiera się na autentycznej historii, która wydarzyła się w Los Angeles w latach 20tych ubiegłego wieku. Warto obejrzeć choćby dla plejady gwiazd (John Malkovich, Angelina Jolie, Jeffrey Donovan, Michael Kelly), które grają po prostu świetnie.

Dystrybutor: TiM Film Studio

Wątpliwość

Kadr z filmu WątpliwośćKadr z filmu Wątpliwość

Opis: Katolicka szkoła na Bronxie w 1964 roku. Pewna zakonnica zaczyna podejrzewać księdza, o to, że zbyt mocno interesuje się życiem pewnego ucznia. Czy to tylko nadopiekuńcze obawy, czy coś poważniejszego? Czy działając zgodnie z zasadami panującymi w szkole, można dowiedzieć się prawdy?

Info: Ekranizacja sztuki nagrodzonej Pulitzerem. Aktorski pojedynek Meryl Streep z Philipem Seymourem Hoffmanem, który sprawił, że ogląda się ten film z przyjemnością. Jedna z tych produkcji, która trzyma w nas do końca w niepewności i praktycznie do kulminacyjnego momentu nie wiemy, kto mówi prawdę a kto kłamie. Dla mnie największy plus to kulminacyjny moment, który sprawia, że nawet prawda nie usuwa w nas tytułowych wątpliwości na temat głównych bohaterów. Po obejrzeniu szybko o nim nie zapomnicie.

Dystrybutor: Imperial CinePix

Droga do szczęścia

Kadr z filmu Droga do szczęściaKadr z filmu Droga do szczęścia

Opis: April i Frank Wheeler to młode małżeństwo mieszkające z dwójką dzieci na przedmieściach Connecticut w połowie lat 50-tych. Oboje skutecznie maskują frustrację spowodowaną niemożnością spełnienia się zarówno w związku jak i karierze zawodowej. Frank ugrzązł w dobrze płatnej, ale nudnej pracy biurowej. Gospodyni domowa, April, ciągle opłakuje stojącą kiedyś przed nią szansę na zrobienie kariery aktorskiej. Nie mogąc znieść przeciętności, jaka ich otacza, decydują się wyjechać do Francji, gdzie będą w stanie rozwijać swoją wrażliwość artystyczną wolni od konsumpcyjnych wymagań kapitalistycznej Ameryki. Kiedy jednak ich związek zamienia się w nieskończone pasmo sprzeczek, zazdrości i wzajemnych oskarżeń, ich podróż oraz marzenia o samospełnieniu stają w obliczu zagrożenia.

Info: Twórca kina ostrego i niepokornego – Sam Mendes tym razem wziął się za ekranizację powieści Richarda Yatesa, która przedstawia historię tego jak amerykański sen może zamienić się w koszmar. Opowieść o tym jak łatwo z młodzieńczych marzeń ludzie rezygnują przy zderzeniu z realnym światem. Na ekranie wspólnie zobaczymy, po raz pierwszy od czasu Titanica, Leonarda DiCaprio oraz Kate Winslet. Warto obejrzeć tego największego przegranego tegorocznych Oscarów.

*Dystrybutor: *Imperial CinePix

Dla Ciebie i Ognia

Kadr z filmu Dla Ciebie i OgniaKadr z filmu Dla Ciebie i Ognia

Opis: Adam jest młodym i szalenie ambitnym dziennikarzem śledczym, pracującym w lokalnej gazecie – 'Kurierze Pomorza'. Pewnego dnia otrzymuje pocztą list – bez nadawcy, z tajemniczym dopiskiem "Tibi et Igni" (łac. "Dla Ciebie i Ognia"). W liście znajduje trzy zdjęcia – fotografie swojej narzeczonej Ani. Zdjęcia zostały zrobione w miejscach, w których Ania – jak sama twierdzi – nigdy nie była. Adam wszczyna swoje własne śledztwo, które doprowadza go do przerażającej prawdy.

Info: Amatorski film dwóch debiutantów: Tomasza Zasady i Mateusza Jemioły, która robi coraz większą furorę w niezależnym obrocie. Dwaj twórcy wymyślili sobie thriller-horror, który jak wiemy nigdy Polakom nie wychodził najlepiej. Oni jednak potrafili stworzyć coś, co z przyjemnością się ogląda. Co ciekawe mimo często amatorskiego aktorstwa, małego budżetu nie razi. Ogromny plus to mroczna muzyka Michała Wasilewskiego. Teraz największe pytanie: dlaczego polscy zawodowcy nie kręcą takich filmów?

Dystrybutor: Epelpol

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

Avatar square 200x200
Ronaldinho 2009-06-04

19 czerwca wychodzi dwupłytowe wydanie "Piątku trzynastego" (1980) od Galapagos i dla mnie to będzie najlepsza premiera tego miesiąca. Z tych wyżej wymienionych to interesuje mnie "Oszukana", choć nie wszystkie filmy jeszcze widziałem. Warto też poinformować, że 25 czerwca ma premierę "I’m Not There".

Trophy 2009-06-04

Na pewno kupię "Boski chillout" :-)

Czechu 2009-06-04

No właśnie ciągle się zastanawiam nad obejrzeniem tego filmu. I jakoś nie mogę się przełamać:). Może na weekend…

Patryk Tokarek 2009-06-04

Odpowiadam na największe pytanie dotyczące ostatniego filmu w zestawieniu – dlaczego polscy zawodowcy nie kręcą takich filmów?
Bo zawodowcy nie chwytają się plagiatu! Dla ciebie i ognia ukradło główny motyw, na którym opiera się film z serialu "Życie na Marsie" i jedynie subtelnie go zmienili – bohater ginie w inny sposób, ale założenie ogólne i cała koncepcja filmu jest identyczna! Gdyby wycieli z filmu ostatnią minutę, można by uznać go za bardzo dobry, a tak, to tylko realizacja na podstawie czyjegoś pomysłu…

Anonimowy 2009-06-04

Jeśli macie wątpliwości czy sięgnąć po film "Wątpliwość" to ja je rozwiewam, warto obejrzeć ten film.

Proszę czekać…