Weekend z filmem - przegląd 0

W tym tygodniu w kinach aż 6 nowych filmów: Shinobi – historia pary kochanków z rywalizujących ze sobą klanów ninja, komedia Słoneczne miasto – zdobywca Czeskiego Lwa w kategorii najlepszy film, animowany horror Straszny dom, polski thriller Palimpsest – z Andrzejem Chyrą i Robertem Gonerą, melodramat Dom nad jeziorem oraz Zabójczy numer z 'zabójczą' obsadą – Josh Hartnett, Ben Kingsley, Bruce Willis, Morgan Freeman i Lucy Liu. W telewizji zaś Terminator 2, Desperado i A.I. Sztuczna inteligencja. Zapraszam na cotygodniowy przegląd pozycji kinowych i telewizyjnych.

===

CO W KINIE?

===

Zabójczy numer

Życie nie układa się Slevinovi (Josh Hartnett). Budynek, w którym mieszkał uznano za niezdatny do zamieszkiwania, kieszonkowiec ukradł mu dokumenty, a do tego Slevin przyłapał swoją dziewczynę w łóżku z innym. Przeprowadza się do Nowego Jorku, ale jego niefart dogoni go i tu, a sprawy przybiorą nieoczekiwany obrót. …Tymczasem w podziemnym światku Nowego Jorku dwóch bossów przestępczych Rabin (sir Ben Kingsley) i Boss (Morgan Freeman), kiedyś wspólnicy, teraz śmiertelni wrogowie, nie wychodząc ze swoich fortec, prowadzą walkę na ulicach miasta. Obaj mają wielką władzę i obsesję na swoim punkcie. Aby pomścić zamordowanie syna, Boss planuje dopaść syna Rabina. Wynajmuje w tym celu sławnego zabójcę, Goodkata (Bruce Willis), którego pomysł jest prosty – znaleźć hazardzistę, który winien jest Bossowi mnóstwo pieniędzy i zmusić go do zabicia syna Rabina. Celem staje się Nick Fisher. Po przyjeździe do Nowego Jorku Slevin zatrzymuje się w mieszkaniu znajomego – Nicka Fishera. i Kiedy Slevin zaczyna flirtować z piękna sąsiadką Nicka, Lindsey (Lucy Liu) do drzwi mieszkania puka wysłannik Bossa, który przybył, żeby sprowadzić Nicka Fishera. Mimo protestów Slevina, nie daje się przekonać, że to pomyłka i zawozi Slevina do fortecy Boss’a. Niedługo później znajdą Slevina także ludzie Rabina, którzy również biorą go za Nicka Fishera, który był winien pieniądze również Rabinowi. Powiązania Slevina z dwoma bossami przestępczymi, powodują także, że zaczynają się nim interesować także najlepsi nowojorscy detektywi, między innymi Brikowski (Stanley Tucci). I tak rzecz cała zmierza do nieuchronnego, acz zaskakującego finału.

Obsada : Josh Hartnett, Bruce Willis, Lucy Liu, Morgan Freeman i Ben Kingsley.

Kadr z filmu Zabójczy numerKadr z filmu Zabójczy numer Kadr z filmu Zabójczy numerKadr z filmu Zabójczy numer

Straszny dom

Dwunastoletni DJ Walters, znajdujący się właśnie w przejściowym okresie swojego życia – między dzieciństwem a dojrzewaniem – ma zdecydowanie za dużo wolnego czasu i nieustannie myśli o tym, że w znajdującym się po drugiej stronie ulicy, domu starego pana Nebbercrackera dzieje się coś dziwnego. W zrujnowanym budynku znikają piłki, rowery, zabawki i zwierzęta. Nie wspominając już o tym, co mogło się stać z panią Nebbercracker…

Obsada : Mitchel Musso, Sam Lerner i Spencer Locke.

Kadr z filmu Straszny domKadr z filmu Straszny dom Kadr z filmu Straszny domKadr z filmu Straszny dom

Słoneczne miasto

Bezrobocie i czeski humor. Ostrawa. Robotnicy Karel, Vinco, Tomáš oraz Milan właśnie stracili pracę; ich fabryka została sprzedana zachodnim inwestorom. Czwórka przyjaciół nie poddaje się jednak i na różne sposoby próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Udaje im się zgromadzić trochę pieniędzy, za które kupują od byłego pracodawcy starą ciężarówkę. Jednak próby rozkręcenia własnego interesu (skup staroci) kończą się kolejnymi niepowodzeniami i choć złość czy rozpacz nie mają sensu, to początkowy optymizm szybko ustępuje miejsca rozczarowaniu. Bohaterowie desperacko starają się zachować godność – upokorzenia i brak perspektyw spychają ich coraz niżej, wystawiając, na nie zawsze zwycięską próbę, życie rodzinne i dotychczasowe przyjaźnie.

Obsada : Oldrich Navrátil, Ivan Martinka i Lubo Kosteln?.

Kadr z filmu Słoneczne miastoKadr z filmu Słoneczne miasto Kadr z filmu Słoneczne miastoKadr z filmu Słoneczne miasto

Shinobi

Jest rok 1614. Japonia, zjednoczona pod rządami Ieyasu – pierwszego Shoguna z rodu Tokugawa, zaczyna cieszyć się pokojem. Dwie odległe, ukryte w górach wsie Nina – Manjidani należąca do rodu Koga i Tsubagakure należąca do rodu Iga – są odwiecznymi wrogami. Od wielu lat jednak wiąże je umowa, wymuszona przez pierwszego Hattori Hanzo, która zabrania im używać sztuk walki przeciwko sobie. Gennosuke z rodu Koga i Oboro z rodu Iga, następcy przywódców wsi, zakochali się w sobie i spotykają się potajemnie. Ale parę czeka tragiczne przeznaczenie. Shogun Ieyasu i jego świta uknuli podstępny plan, by ostatecznie pozbyć się obu rodzin – wsie Manjidani i Tsubagakure mają znów stanąć do walki przeciwko sobie i zostać zgładzone. Pięciu ninja ze wsi Manjidani należącej do rodu Koga ma walczyć z pięcioma ninja ze wsi Tsubagakure należącej do rodu Iga. Od tego, kto zwycięży zależy, który z synów Ieyasu będzie jego następcą. Dziesięciu najlepszych ninja zostaje wybranych i rozpoczyna się wielka wojna pomiędzy rodami Iga i Koga. W rezultacie, Gennosuke i Oboro spotykają się ponownie, tym razem jednak jako przeciwnicy.

Obsada : Yukie Nakama, J? Odagiri i Tomoka Kurotani.

Kadr z filmu ShinobiKadr z filmu Shinobi Kadr z filmu ShinobiKadr z filmu Shinobi

Palimpsest

Podobno rzeczywistość jest tylko złudzeniem – najgorzej gdy przybierze postać sennego koszmaru. Bohater Palimpsestu, policyjny inspektor (Andrzej Chyra) prowadzi dochodzenie w sprawie morderstwa. Wszystko wskazuje, że zbrodni dokonał ktoś z najbliższego otoczenia ofiary. Zabójca jednak sprytnie zaciera ślady, plącze wątki, prowokuje zmysłowe doznania i retrospekcje. Tylko co w tym labiryncie znaczeń robi niepokojąco piękna… Magdalena Cielecka? Inspektor gubi trop w ciasnym szpitalnym korytarzu. Komu może zaufać? Czy w swoim śledztwie nie dotknął cienkiej granicy obłędu?

Obsada : Andrzej Chyra, Robert Gonera i Magdalena Cielecka.

Kadr z filmu PalimpsestKadr z filmu Palimpsest Kadr z filmu PalimpsestKadr z filmu Palimpsest

Dom nad jeziorem

Przeczuwając, że w jej życiu przyszedł czas na zmiany, doktor Kate Forster (Sandra Bullock) porzuca szpital, w którym odbyła staż specjalizacyjny na przedmieściach miasta w stanie Illinois, by podjąć pracę w tętniącej życiem klinice w Chicago. Żałuje tylko, że musi zostawić wyjątkowo piękny dom, który wynajmowała – cichy azyl, przestronny i pomysłowo zaprojektowany, z dużymi oknami wychodzącymi na spokojne jezioro. W tym miejscu czuła się naprawdę sobą.

Obsada : Keanu Reeves i Sandra Bullock.

Kadr z filmu Dom nad jezioremKadr z filmu Dom nad jeziorem Kadr z filmu Dom nad jezioremKadr z filmu Dom nad jeziorem

======

CO W TELEWIZJI?

======

PIĄTEK – 18 sierpnia

Terminator 2: Dzień Sądu – 21.20 TVN, fantastyka

☺ Purpura i czerń – 20.15 TVP1, dramat wojenny

☺ Bestie z morza – 22.10 POLSAT, thriller

Krzyżowcy (1/2) – 22.45 TVP1, dramat przygodowy

Vidocq – 22.45 TVP2, dramat kryminalny

Tamta strona ciszy – 20.00 ALE KINO, dramat obyczajowy

Przybysz z daleka – 20.10 TVN7, western

Śmierć w rodzinie – 22.10 TVN7, dramat obyczajowy

Akcja na Eigerze – 23.50 TVN, sensacyjny

Elling – 20.10 TVP KULTURA, komediodramat

SOBOTA – 19 sierpnia

Desperado – 20.45 TVP1, sensacyjny

☺ Amos i Andrew – 20.45 POLSAT, komedia sensacyjna

A.I. Sztuczna inteligencja – 21.35 TVN, fantastyka

Pierwszy milion – 22.05 TVP1, dramat sensacyjny

☺ W świetle dowodów – 23.00 TVP2, dramat kryminalny

☺ Koledzy z wydziału zabójstw – 20.00 TV4, kryminalny

Miejskie torpedy – 20.10 TVN7, sensacyjny

☺ Skowyt 4: Koszmar nocny – 22.50 POLSAT, horror

Siekierezada – 21.00 TVP KULTURA, dramat obyczajowy

☺ Kawał kina – 20.00 ALE KINO, komedia

NIEDZIELA – 20 sierpnia

Podpalacz – 19.30 POLSAT, thriller

Gruby i chudszy – 13.30 TVP1, komedia

☺ Miłość puka do drzwi – 17.20 TVP1, melodramat

☺ Zabójca z głębin – 20.05 TVN, thriller

Mania wielkości – 14.20 POLSAT, komedia kostiumowa

Rój – 20.10 TVN7, katastroficzny

Salto – 23.55 TVP1, dramat psychologiczny

☺ Skarby ukryte – 22.05 TVP KULTURA, obyczajowy

Dziki Bill – 20.00 ALE KINO, western

pozdrawiam

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 9

k4c5er

A srebrny twoja dziewczyna o tym wie :P … ? jak by co to ja nie powiem :P

srebrny

W koncu razem chodzimy spac to jak mam cie nie znac

Trophy

Hehehehe…… jak Ty dobrze mnie znasz ;)

srebrny

Nie zapozno dla ciebie po wieczorynce powinnas sie grzecznie udac do lozeczka hehe

Trophy

Ja tam oglądam "Alias" po północy:P

Proszę czekać…