Efekty specjalne z Antychrysta 0

Platige Image jest firmą, która specjalizuje się w tworzeniu grafiki komputerowej, animacji 3D, realizacjach cyfrowych efektów specjalnych oraz kompozycji obrazu. Prace nad filmem Antychryst rozpoczęli na początku 2009 roku. Twórcy zajęli się różnymi efektami min. połączeniem dwóch niemożliwych do nakręcenia jednocześnie dubli np. sceny z uprawiającą seks parą i małym dzieckiem w pierwszym planie, czy też wypadającym przez okno chłopcem.

Przypomnijmy, że reżyserem filmu jest Lars von Trier.

Jak twierdzi sam producent efektów:

Projekt ten był dużym wyzwaniem częściowo dlatego, że klientem był sam Reżyser, a częściowo dlatego, że efekty, nad którymi pracowaliśmy były dość niezwykłą mieszanką subtelności i wyrazistej grozy. Trudno w tym projekcie mówić o typowo hollywodzkich efektach obfitujących w spektakularne wybuchy czy postacie. Nasza praca jest znacznie subtelniejsza, mimo to miała ona istotny wpływ na finalny obraz „Antychrysta”

Poniżej przedstawiamy porównanie kilku kadrów,w których zostały użyte efekty, i tych w których ich nie użyto.

AntychrystAntychrystAntychrystAntychrystAntychrystAntychrystAntychrystAntychrystAntychrystAntychrystAntychrystAntychryst

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

piwo_war

To tak samo jak i ja, lecz wątpię, że się w ogóle doczekam :)
Od razu przyszły mi na myśl obrazki z serii: "znajdź 10 różnic" :)

fantasta

Głównym prowadzącym projekt w Platige Image był Jakub Knapik. U konkurencji jest ciekawy materiał do obejrzenia opowiadający o tworzeniu tych efektów:
http://www.filmweb.pl/Zobacz%2C+jak+tworzono+efekty+do+horroru+von+Triera,News,id=51849
Polecam obejrzeć.

Beznickowy

Czekam, aż w moim mieście będzie wyświetlany… A taka mała uwaga odnośnie artykułu. Dlaczego nie podano imienia i nazwiska producenta efektów. Jest cytat wstawiony, a tak naprawdę nie wiemy czyj, bo podpisano go tylko jako "producent efektów".

Proszę czekać…