Transformers kontra WALL·E 0

W tym tygodniu, nie tylko w czasie nadchodzące święta Bożego Ciała, ale także w poprzedzające go dni, będziemy mogli zobaczyć kilka ciekawych propozycji w TV. Oczywiście największe hity wyświetlą dwie najmocniejsze stacje, czyli HBO i Canal +, które w ramówkach znalazły miejsce dla takich tytułów jak: Transformers, Beowulf, czy WALL·E. Ale TVP 2 oraz Polsat prezentują się przyzwoicie Żądło, Efekt motyla, czy Wysokie obcasy wydają się ciekawymi propozycjami.

Oczywiście nie obejdzie się bez kilku "hitów", które wyświetlane są kilka razy w roku i większość widzów zna je już na pamięć min. Faceci w czerni, Ja, Irena i ja, Ryzykanci oraz Ostatni skaut. Zapraszamy do zapoznania się z najciekawszymi propozycjami nadchodzącego tygodnia.

Poniedziałek (8.06)

kardr z filmu Faceci w czernikardr z filmu Faceci w czerni

Kochanice króla (Canal + Film, godz. 16.45)
Gatunek: Dramat / Historyczny
reż. Justin Chadwick

Dwie siostry Boleyn, Anne i Marie, rywalizują o względy króla, Henryka VIII. Zrobią wszystko, aby zdobyć jego serce, a swym orężem uczynią niegodziwość, intrygę i zdradę. Barwny i sugestywny obraz życia i szokujących zwyczajów panujących na dworze najsłynniejszego króla Anglii.

Faceci w czerni (Polsat, godz. 20.05)
Gatunek: Akcja / Sci-Fi
reż. Barry Sonnenfeld

Faceci w czerni jest to agencja kontrolująca przybywających na Ziemię obcych. Wszystkimi incydentami zajmują się agenci J i K. Tym razem pokonać wielkiego robala, który chce ukraść „galaktykę”, co będzie niosło za sobą zagładę Ziemi…

Raport mniejszości (Canal +, godz. 21.00)
Gatunek: Akcja / Sci-Fi
reż. Steven Spielberg

Akcja filmu toczy się w niedalekiej przyszłości, kiedy to dzięki pomocy jasnowidzów policjanci są w stanie złapać przestępcę, zanim popełni on zaplanowaną zbrodnię. Szefem wszechwiedzącej grupy jest komandos John Anderton. Pewnego dnia zostaje on oskarżony o popełnione w przyszłości zabójstwo. Tak zaczyna się poważna walka z nie do końca doskonałym systemem i ucieczka przed kumplami – agentami, którymi dowodzi odwieczny rywal Andertona, Ed Witwer.

Wielka heca Bowfingera (TVP 1, godz. 21.20)
Gatunek: Komedia
reż. Frank Oz

Jeden z najgorszych reżyserów Hollywood, próbuje namówić Kita Ramseya, największą gwiazdę Hollywood, do zagrania w swoim niskobudżetowym filmie. W realizacji tej zabawnej intrygi pomaga mu Jiff, zwariowany brat Kita, seksowna początkująca aktorka oraz zapomniana gwiazda. Bowfinger sprawi, że Kit Ramsey zagra rolę swojego życia.

Tajni agenci (Polsat, godz. 22.15)
Gatunek: Kryminał / Akcja
reż. Frédéric Schoendoerffer

Dwoje pierwszorzędnych tajnych agentów odkrywa, że prowadzona przez nich sprawa jest pilnie obserwowana przez osoby, które w zasadzie nic nie powinny o niej wiedzieć. Zaskakująca i widowiskowa historia szpiegowska, stawiająca pytanie: jeśli w grę wchodzą władza i pieniądze, komu można zaufać?

3:10 do Yumy (HBO 2, godz. 2.10)
Gatunek: Western
reż. James Mangold

Remake słynnego obrazu Delmera Davesa z 1957. Dan Evans (Christian Bale) walczy o utrzymanie rancza i rodziny podczas długiej, wyniszczającej suszy. Desperacko potrzebując pieniędzy na budowę studni, zgłasza się do transportowania przestępcy (Russell Crowe). Ma go doprowadzić w ręce władz do miasteczka Yuma. Jednak od samego początku musi wałczyć ze wspólnikami rabusia, za wszelką cenę próbującymi go odbić, oraz z pokusą otrzymania olbrzymiej gotówki pochodzącej z ukrytego łupu.

W poniedziałek TVN zdecydowane najatrakcyjniej prezentuje się serialowo, możemy zobaczyć odcinki takich hitów jak:

Detektyw Monk , Rodzina Soprano, oraz Przyjaciele

Wtorek (9.06)

kadr z filmu Transformerskadr z filmu Transformers

Transformers (Canal +, godz. 10.00)
Gatunek: Sci-Fi / Akcja
reż. Michael Bay

Od wieków, dwie rasy robotów – Autoboty i Decepticony – prowadzą wojnę, której stawką jest los wszechświata. Kiedy bitwa przenosi się na Ziemię, na drodze dążących do władzy Decepticonów staje Sam Witwicky – przeciętny nastolatek, który interesuje się głównie samochodami, a teraz – razem ze swoją dziewczyną Mikaelą – znajduje się w samym centrum działań wojennych…

Siedmiu samurajów (Ale Kino, godz. 14.40)
Gatunek: Kostiumowy / Akcja
reż. Akira Kurosawa

Szesnastowieczna Japonia. Jedna z wiosek jest gnębiona przez najeźdźców. Chłopi wynajmują samurajów do obrony ich dobytku. Najmują siedmiu samurajów, którzy nie mają "pana", którzy mają się przeciwstawić wrogą.

Maria Antonina (HBO, godz. 15.00)
Gatunek: Biograficzny / Dramat
reż. Sofia Coppola

Kirsten Dunst wcieliła się w postać Marii Antoniny, która w wieku zaledwie 14 lat została wydana za mąż za króla Francji Ludwika XVI. Za młoda i zbyt naiwna by być królową, szybko została wciągnięta w pełne intryg i skandali pałacowe życie. Szybko stała się synonimem próżności i niepohamowanej rozrzutności, zyskując przydomek Madame Deficyt.

Za linią wroga (Polsat, godz. 20.05)
Gatunek: Wojenny / Akcja
reż. John Moore

Dwaj amerykańscy żołnierze odbywają lot zwiadowczy nad nękaną konfliktami wewnętrznymi Jugosławią. Tylko jednemu z nich udaje się przeżyć katostrofę, jest nim Chris Burnett, który musi się ukrywać, aby bezpiecznie wrócić do kraju.

Piłkarski poker (Kino Polska, godz. 20.25)
Gatunek: Komedia / Dramat
reż. Janusz Zaorski

Polska komedia, której akcja rozgrywa się w środowisku piłkarskim. "Drukowane" mecze, przekupni sędziowie, nieuczciwi działacze – czy tak wygląda rzeczywistość polskiej ligi piłkarskiej? Zajrzyj za jej kulisy…

300 (HBO 2, godz. 23.45)
Gatunek: Wojenny / Akcja
reż. Zack Snyder

Film oparty na słynnej komiksowej powieści Franka Millera, jest okrutnym obrazem starożytnej bitwy pod Termopilami z 480 r. p.n.e., w której król Leonidas wraz z 300 Spartanami walczył do ostatniej kropli krwi z Kserksesem i jego niezliczoną armią perską.

Wysokie obcasy (TVP 2, godz. 00.55)
Gatunek: Dramat
reż. Pedro Almodóvar

Film opowiada o wzajemnych, często nader skomplikowanych relacjach pomiędzy matką i córką. Becky de Parano to kobieta sukcesu, zrobiła wielką sceniczną karierę. Jednakże wiązało się to z prawie całkowitą rezygnacją z życia prywatnego. Bardziej niż piosenkarka ucierpiała na tym jej córka, którą to w wieku 13 lat matka opuściła, by móc poświęcić się karierze. Po latach kobiety spotykają się. Prowadzi to do licznych nieporozumień, dystans pomiędzy nimi znacznie się powiększył.

Środa (10.06)

kadr z filmu Harry Potter i Zakon Feniksakadr z filmu Harry Potter i Zakon Feniksa

Harry Potter i Zakon Feniksa (HBO 2, godz. 19.45)
Gatunek: Fantasy / Familijny / Przygodowy
reż. David Yates

Harry Potter znów spędza nudne, przykre wakacje w domu Dursleyów. Czeka go piąty rok nauki w Hogwarcie i chciałby jak najszybciej spotkać się ze swoimi najlepszymi przyjaciółmi, Ronem i Hermioną. Ci jednak wyraźnie go zaniedbują. Harry ma już dość wszystkiego i postanawia jakoś zmienić swoją nieznośną sytuację, a wtedy sprawy przyjmują całkiem nieoczekiwany obrót. Wygląda na to, że nowy rok nauki w Hogwarcie będzie bardzo dramatyczny…

Galimatias, czyli Kogel – Mogel II (TVP 2, godz. 20.40)
Gatunek: Komedia
reż. Roman Załuski

Kasia po ślubie z Pawłem zamieszkała w jego domu nieopodal rodzinnej wsi. Paweł marzy o dzieciach oraz prowadzeniu specjalistycznego gospodarstwa. Rodzice Kasi marzą o wnukach i pod tym warunkiem zgadzają się przepisać swoje gospodarstwo dzieciom. Natomiast marzeniem Kasi jest powrót na studia. Wzajemne i różnorodne oczekiwania w rodzinie rodzą prawdziwy galimatias. Dopełnia go wizyta małego Piotrusia, którym Kasia opiekowała się podczas pobytu w Warszawie.

Ostatni skaut (TVN, godz. 20.50)
Gatunek: Akcja / Komedia
reż. Tony Scott

Nie wsadzać nosa w nie swoje sprawy to zasada, która pozwala żyć długo i szczęśliwie. Niestety, nie stosują się do niej prywatni detektywi i rozsierdzeni ex-futboliści. Obaj zamieszani w aferę z hazardem muszą stawić czoło bogatym i wpływowym ludziom ze świata futbolu amerykańskiego. Jeśli zdołają rozwiązać zagadkę i przy tym przeżyją, to będzie to nie lada wyczyn na miarę zdobycia pucharu.

Ja, Irena i ja (Polsat, godz. 21.05)
Gatunek: Komedia
reż. Bobby Farrelly, Peter Farrelly

Charlie Bailgates (Jim Carrey) od 17 lat służy w policji Rhode Island. Jest wzorowym obywatelem – pracuje ciężko, pomaga innym i z oddaniem wychowuje trzech synów. Niestety. Charlie cierpi na rozdwojenie jaźni – jego alter ego Hank to bezczelny, agresywny typ, który nie przebiera w słowach, pije na umór i uwielbia perwersyjny seks. Charlie i Hank nie mają ze sobą nic wspólnego. Do czasu… Gdy w ich życiu pojawia się piękna Irene Waters (Rene Zellweger), obaj zakochują się w niej bez pamięci. Teraz Charlie i Hank muszą stoczyć ze sobą bezpardonową walkę o jej względy. Który z nich wygra?

Sztandar chwały (HBO, godz. 21.40)
Gatunek: Akcja / Wojenny
reż. Clint Eastwood

Akcja opowieści dzieje się zimą 1945 roku w czasie walki o wyspę Iwo Jima. Głównym bohaterem jest młody marines, James Bradley, który, po zwycięskiej bitwie, razem z pięcioma innymi żołnierzami zatknął amerykańską flagę na górze Suribachi.

American Gangster (Canal +, godz. 23.50)
Gatunek: Dramat / Kryminał
reż. Ridley Scott

Frank Lucas (Washington) człowiek, który wie czym jest poczucie honoru, ale i znający zasady ulicy, postanawia uporządkować chaotyczne podziemie narkotykowe Harlemu. Na jego drodze stanie jednak Richie Roberts (Crowe), nieprzekupny gliniarz, który poprzysiągł zniszczyć warte setki milionów dolarów narkotykowe imperium. Dwie silne osobowości po dwóch stronach barykady. Oto, jak wyglądało ich legendarne starcie.

Czwartek (11.06)

kadr z filmu Gremliny 2kadr z filmu Gremliny 2

Asterix i Obelix kontra Cezar (TVP, godz. 13.45)
Gatunek: Komedia / Przygodowy
reż. Claude Zidi

Po dłuższej nieobecności do rodzinnej galijskiej wioski wraca piękna Falbala, ukochana Tragikomiksa. Szczęście jednak nigdy nie trwa wiecznie. Oto gdy młodzi są na spacerze, porywają ich rzymscy legioniści. Po licznych przygodach Tragikomiks trafia do szkoły gladiatorów, a Falbala do lochu. Oboje mają zginąć na arenie Colosseum podczas triumfu Cezara. Tymczasem Asterix i jego nieodłączny druh Obelix, nie ustają w poszukiwaniu pary kochanków. Aby trafić na ich ślad wstępują nawet do legionu cudzoziemskiego! Czy uwolnią zakochanych?

Poszukiwany, poszukiwana (Kino Polska, godz. 15.25)
Gatunek: Komedia
reż. Stanisław Bareja

Stanisław Maria Rochowicz, historyk sztuki, zostaje oskarżony o kradzież dzieła sztuki pędzla Bogdana Adamca. Rochowicz postanawia odtworzyć obraz i zwrócić go galerii, ale do tego czasu musi się ukrywać. W kobiecym przebraniu Marysia (Stanisław) podejmuje pracę jako pomoc domowa. Na początku Marysi nie jest łatwo w nowym zawodzie – często zmienia pracodawców. Jednak dzięki temu możemy podglądać peerelowską rzeczywistość – chlebodawcy Marysi to doskonałe przykłady na to, jakich ludzi tworzyła Polska Ludowa. Pomimo początkowych trudności w nowym zawodzie, Marysia zaczyna odkrywać uroki swojej pracy, okazuje się bowiem, że zarabia więcej niż jako magister historii sztuki…

Żądło (TVP 2, godz. 15.50)
Gatunek: Dramat / Kryminał
reż. George Roy Hill

Akcja toczy się w latach 30 – przyjaciel pewnego młodego chłopaka zostaje zabity przez gangsterów. Młodzieniec pragnie zemsty; organizuje grupę ludzi, aby razem zaplanować mistyfikację, której ofiarą paść ma niegodziwy morderca.

Beowulf (HBO, godz. 16.35)
Gatunek: Fantasy / Przygodowy
reż. Robert Zemeckis

Akcja "Beowulfa" rozgrywa się w VI wieku. Beowulf, dzielny Wiking przybywa na dwór duńskiego króla Hrothgara. Tutaj okazuje się, że poddani Hrothgara od wielu lat nękani są przez okrutnego potwora-ludojada, Grendela. Beowulf postanawia rozprawić się z krwiożerczą bestią.

O jeden most za daleko (Ale Kino, godz. 17.00)
Gatunek: Wojenny / Dramat / Akcja
reż. Richard Attenborough

We wrześniu 1944 roku, upojeni sukcesem inwazji na Normandię, alianci rozpoczęli tajne przygotowania do operacji Market Garden. Był to szalony plan szybkiego zakończenia wojny przez zaatakowanie Niemiec i całkowite zniszczenie zakładów przemysłu wojennego III Rzeszy. Jednak połączenie wojskowej startegii, błędów wywiadu, zwykłego pecha i kiepskiej pogody doprowadziło do totalnej katastrofy.

Juno (Canal +, godz. 18.20)
Gatunek: Dramat / Komedia
reż. Jason Reitman

Juno to inteligentna nastolatka, która musi stawić czoła swojej nieplanowanej ciąży. Ojcem jest kolega ze szkolnej ławy. Z pomocą swojej najlepszej przyjaciółki Leah, Juno znajduje dla swojego nienarodzonego dziecka idealnych rodziców, zamożną parę mieszkającą na przedmieściach – Marka i Vanessę, których największym pragnieniem jest adoptować dziecko. Juno ma całkowite wsparcie rodziców.

Uciekająca panna młoda (TV 4, godz. 20.00)
Gatunek: Romans / Komedia
reż. Garry Marshall

Ike Graham (Richard Gere) jest nowojorskim felietonistą. W poszukiwaniu weny twórczej wybiera się do pobliskiego baru. Tam słyszy historię dziewczyny, która uwielbia stan narzeczeński ale boi się śłubu. Ike pisze o niej feleiton. Maggie wściekła na autora planuje odwet. Jednak nie wie, jak to się dla niej zakończy.

Gremliny 2 (TVN 7, godz. 20.05)
Gatunek: Horror / Komedia / Fantasy
reż. Joe Dante

Gizmo przez przypadek trafia do laboratorium, w którym znowu styka się z wodą. W ten zaskakujący sposób rodzą się nowe Gremliny, złośliwe stworki, które tym razem buszują w budynku pewnej korporacji i jak zwykle nastręczają ludziom sporo zmartwień.

Ryzykanci (Polsat, godz. 20.05)
Gatunek: Akcja
reż. Hark Tsui

Chociaż jest jednym z najlepszych specjalistów od walki z terroryzmem, Jack Quinn (Jean-Claude Van Damme) chce wycofać się z działalności szpiegowskiej. Podczas ostatniej misji, po nieudanej walce, budzi się w miejscu zwanym Colony. Przetrzymuje się tam szpiegów zbyt niebezpiecznych by mogli żyć na wolności, ale zbyt cennych by ich zabić. Niebezpieczny terrorysta Stavros (Mickey Rourke), wciąż przebywa na wolności i zagraża rodzinie Quinna. Jedyną nadzieją w walce z nim jest handlarz bronią Yaz (Dennis Rodman). Międzynarodowa gwiazda kina akcji, Van Damme i jeden z najlepszych koszykarzy USA Dennis Rodman, tworzą doskonały zespół emanujący energią wystarczającą aby wstrząsnąć wolnym światem.

Dlaczego nie! (TVP 2, godz. 20.35)
Gatunek: Komedia / Romans
reż. Ryszard Zatorski

Historia przyjeżdżającej z prowincji do Warszawy Małgosi. To właśnie w stolicy zamierza ona spotkać w życiu to, co najlepsze. Rozpoczyna studia na Akademii Sztuk Pięknych, a po jej ukończeniu próbuje znaleźć pracę, ale też i miłość… Przypadek sprawia, że Małgosia dostaje się do agencji reklamowej.

Supersamiec (HBO, godz. 23.05)
Gatunek: Komedia
reż. Greg Mottola

Evan jest słodki, bystry i ogólnie dosyć przerażony. Seth to ordynarny, arogancki i nieprzewidywalny osiemnastolatek, którego myśli krążą nieustannie wokół płci przeciwnej. W filmie oglądamy ich chybione próby nawiązania kontaktu z dziewczętami w trakcie jednej z tych pełnych paniki nocy… tej okropnej, upokarzającej nocy, której pamięć czcimy potem przez całe życie.

Wielki Szu (TVP 1. godz. 23.15)
Gatunek: Dramat / Akcja
reż. Sylwester Chęciński

Wielki świat, niedostępny dla przeciętnego śmiertelnika, to duże pieniądze, piękne kobiety, luksusowe hotele i wytworne nocne lokale lat 70-tych. Starzejący się mistrz godzi się nauczyć swoich karcianych sztuczek i wprowadzić w wielki świat szulerów – Jurka, młodego napalonego człowieka. Najpierw uczy go teorii i właściwego stosunku do pokera a następnie przechodzą do ćwiczeń. Wreszcie Jurek ma zagrać o naprawdę wielką stawkę…

Californication (TVN, godz. 23.40)
Gatunek: Komedia
reż. Scott Winant

Hank Moody jest pisarzem, mającym na swoim koncie bestseller pt. “Bóg nienawidzi nas wszystkich”. Kiedy jednak zabiera się za kolejną książkę, szybko przekonuje się, że słowa nie napływają mu do głowy już z taką łatwością. Na dodatek okazuje się, że matka jego nastoletniej córki ma zamiar wyjść za mąż. Hank musi zatem znaleźć sposób na pokonanie swego wewnętrznego kryzysu. Dla niego, tym sposobem okazują się być kobiety…

[Rec] (Canal +, godz. 23.50)
Gatunek: Horror
reż. Jaume Balagueró, Paco Plaza

Kolejny po "Labiryncie Fauna" i "Sierocińcu" fenomen hiszpańskiego kina grozy. Uznany za najbardziej nowatorski horror tej dekady i absolutny przełom w historii gatunku. Na uwagę zasługuje również fakt, że do tej pory żaden film nie doczekał się amerykańskiego remake’u w tak błyskawicznym tempie. W dobie telewizji na żywo cóż może być bardziej przerażającego od… horroru na żywo? Uciekaj… Kryj się… Walcz o przetrwanie… Ale nigdy nie przestawaj nagrywać! Pozostał tylko jeden świadek… Kamera…

Piątek (12.06)

Wall-EWall-E

WALL·E (HBO, godz. 16.35)
Gatunek: Animowany / Komedia
reż. Andrew Stanton

Co się stanie, jeżeli ludzie opuszczą kiedyś Ziemię i pozostanie na niej jedynie mały robot? WALL.E (Wysypiskowy Automat Likwidująco Lewarujący. E-klasa) przez siedemset lat w samotności oczyszcza Ziemię z odpadów pozostawionych przez ludzi. Pewnego dnia na planetę przybywa EVE – nowoczesna, przepiękna, myśląca maszyna. Tego dnia życie WALL.E’ego zupełnie się zmienia i nabiera nowego sensu.

Był sobie chłopiec (TVP 2, godz. 21.10)
Gatunek: Dramat / Komedia
reż. Chris Weitz, Paul Weitz

Głównym bohaterem filmu jest 36-letni playboy – Will Freeman, który nie chce mieć dzieci. Will udaje, że ma syna, by łatwiej nawiązywać kontakty z kobietami, a jego plany życiowe komplikują się, gdy poznaje samotnego, zagubionego dwunastoletniego chłopca… "Był sobie chłopiec" to opowieść o mężczyźnie – przystojnym, bogatym, płytkim, skoncentrowanym na sobie, pełnym uroku… i jego nieoczekiwanym związku z chłopcem, którego spotyka, gdy próbuje poderwać matkę innego chłopca.

Krwawy diament (HBO 2, godz. 22.00)
Gatunek: Przygodowy / Dramat
reż. Edward Zwick

Historia przemytnika z RPA Danny’ego Archera i Solomona Vandy’ego, rybaka z ludu Mende. Odsiadując wyrok za przemyt, Archer dowiaduje się, że Solomon – który został odebrany rodzinie i zmuszony do pracy na polach diamentowych – znalazł i ukrył niezwykły kamień. Z pomocą Maddy Bowen, amerykańskiej dziennikarki, której idealistyczne przekonania stają się coraz mniej radykalne w miarę pogłębiania się romansu z Archerem, obydwaj bohaterowie ruszają na wyprawę przez tereny ogarnięte rebelią.

Zapłata (TVN, godz. 22.00)
Gatunek: Thriller / Akcja
reż. John Woo

Michael Jennings posiada nietypową pracę, dostaje zlecenia od różnych korporacji na stworzenie nowych technologii, które mogą być bardzo potrzebne w przyszłości. Zajęcie różni się od wszystkich tym, iż po skończonej pracy pamięć bohatera zostaje zwykle kasowana do momentu jej rozpoczęcia. Zabieg jest bardzo niebezpieczny, w ten czas, dawny znajomy ze szkoły – James Rethrick wybiega z propozycją nowego zlecenia. Różnica polegająca dawnej metodzie jest taka, iż nie będzie "prania mózgu", tylko prosty zastrzyk usuwania wspomnień i to co najważniejsze – zapłata. Bohater przyjmuje pracę, jednak nie wie, że w przyszłości zostanie to powiązane z niezwykle niebezpiecznymi konsekwencjami.

Efekt motyla (Polsat, godz. 22.05)
Gatunek: Dramat / Thriller
reż. J. Mackye Gruber, Eric Bress

Główny bohater to Evan Treborn. Jego dzieciństwo było niezwykle trudne (spalenie ukochanego psa, pedofilia, papierosy). Matka musiała oddać go pod opiekę psychiatry. Ten namówił wówczas kilkuletniego chłopca do prowadzenia dziennika. Właśnie te dzienniki stały się kluczem do niesamowitych podróży Evana w przeszłość. Chłopak odkrył, że posiada taką samą zdolność, co jego ojciec. Niestety, każda próba zmiany przeszłości, kończy się katastrofalnie (jeśli nie dla bohatera, to dla jego bliskich). W końcu znajduje jednak sposób, dzięki któremu wszystko kończy się pomyślnie.

Gangster (Ale Kino. godz. 23.55)
Gatunek: Kryminał / Dramat
reż. Bill Duke

Gangsterski dramat z czasów prohibicji. Opowieść o pasjonującym pojedynku dwóch legendarnych bandytów, Ellswortha "Bumpy" Johnsona i Dutcha Schultza, o władzę nad Harlemem.

Brother (TVP 1, godz. 00.25)
Gatunek: Kryminał / Thriller
reż. Takeshi Kitano

Gangster Yamamoto jest członkiem Yakuzy. Będąc niewygodnym świadkiem morderstwa, musi opuścić Tokio. W poszukiwaniu bezpiecznego miejsca, wyjeżdża do Los Angeles, by znaleźć schronienie u swojego przyrodniego brata Kena, który jest drobnym handlarzem narkotyków, na usługach jednego z gangów działających w USA. Yamamoto bardzo szybko odnajduje się w nowej rzeczywistości przestępczego świata. Stając w obronie brata, przypadkiem zabija głównego dostawcę narkotyków, dla którego pracuje Ken. Wprowadzając w życie okrutny kodeks Yakuzy, zaczyna eliminować poszczególnych członków gangu i przejmuje władzę w mieście.

Mgła (Canal + Film, godz. 00.55)
Gatunek: Horror / Dramat / Sci-Fi
reż. Frank Darabont

David Drayton i jego synek Billy znaleźli się w licznej grupie mieszkańców miasteczka, którzy zostali uwięzieni w supermarkecie z powodu tajemniczej mgły. David jako pierwszy orientuje się, że w oparach czai się coś zabójczego, przerażającego; jakieś istoty nie z tego świata. Lecz tak naprawdę to nie mgła stanowi największe zagrożenie… Ludzka natura w obliczu paniki jest nieprzewidywalna i David zaczyna się zastanawiać, co tak naprawdę przeraża go bardziej: potwory, czy uwięzieni…

Drapieżnik (Canal +, godz. 1.40)
Gatunek: Dramat / Kryminał / Thriller
reż. Wai Keung Lau

Agent służb federalnych szkoli młodą kobietę do pracy w organach ścigania. Oboje otrzymują zadanie odszukania zaginionej kobiety, powiązanej ze sprawą niewyjaśnionych gwałtów. Działając pod presją czasu, wpadają na trop rozwiązania zagadki. Odkrywają, że jest ona jeszcze bardziej szokująca niż przypuszczano…

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 8

Hurra :D Super zestawienie bardzo mi się przyda :) I duży plus za stacje kodowane :D

Beznickowy

Nie zgodzę się, co do opinii, że zbyt duża jest uwaga poświęcana filmom w stacjach kodowanych. Np z piątku… 4 filmy są ze stacji kodowanych, a 5 z pozostałych. Wydaje mi się, że to jest dobry stosunek, zważywszy na to, że na stacji niekodowanej rzadkością jest wyemitowanie dwóch dobrych filmów jednego dnia. Natomiast stacje kodowane mają o wiele większy wybór. Ostatecznie można pójść na to rozwiązanie, by wyróżnić filmy ze stacji niekodowanych, umieszczając je na początku.

Informuję, że jestem abonentem Cyfrowego Polsatu z pakietem familijnym (to chyba ten najtańszy).

Elros

Grzegorz się ucieszy, jest spis dla stacji kodowanych. :)

Darth_Artur

Nie wiem jak jest z Canal+, ale HBO niektórzy mają normalnie w kablówce, więc takie zestawienie raczej nie jest złe. Bo gdyby to dotyczyło faktycznie tylko abonentów cyfry, to zgadzam się z przedmówcami, bo jak ktoś ma cyfrę to co miesiąc dostaje gazetkę i w niej takie zestawienie najlepszych filmów (tyle ze na miesiąc a nie na tydzień).
A news bardzo fajny generalnie, rożne gatunki, różne stacje, od nowych hitów po stare klasyki. Jest dobrze.

Trophy

Kilka ciekawych filmów szykuje się. Chociaż nie obiecuje, że spędzę te święta przed telewizorem. Chłopaki mają rację, za duża uwaga jest poświęcona kanałom Cyfry +, których większość osób nie posiada.
Ale na pewno obejrzę po raz kolejny "Ja, Irena i ja", "Był sobie chłopiec" itd. :-)

Proszę czekać…