Ile będzie trwać Avatar? 0

Avatar, najbardziej oczekiwany film roku, który ma zrewolucjonizować kino. Jak wiemy, będzie puszczany w standardowych kinach 2D, jak i również 3D, w tym i IMAX 3D.

Avatar

W produkcji zagrali m.in.: Zoe Saldana, Stephen Lang, Michelle Rodriguez i Sigourney Weaver.

Zrealizowana z niezwykłym rozmachem – w nowej technice kina trójwymiarowego – opowieść o komandosie, który uwikłany zostaje w wojnę dwóch pozaziemskich cywilizacji. Avatar przedstawia historię kalekiego weterana wojennego (Sam Worthington), który trafia na planetę Pandora zamieszkałą przez wysokorozwiniętą rasę zwaną Na’vi. Planeta jest cenna dla ludzi ze względu na ilość cennych surowców, które się tam znajdują. Ludzie tworzą Awatary, które są genetycznymi kopiami Na’vi i są kontrolowane przez twórców. Na swoje nieszczęście, główny bohater za pośrednictwem swojego Awatara zakochuje się w jednej z mieszkanek Pandory.

Wiemy również, że Cameron jest tak charyzmatycznym reżyserem, że żaden producent nie stanie mu na drodze i nie powie, "skracamy film i zmieniamy kategorię wiekową", jak to często bywa w studiu Fox.

Ale przejdźmy do konkretów – czas trwania ma wynosić 189 minut! Przypomnijmy, że jeśli dobrze pamiętam, Titanic trwał o 5 minut więcej. Zatem Cameron raczej będzie ponownie chciał wrzucić do kin 100% swojej wizji, pomimo tego, że będzie trwać 3 godziny. Ale biorąc pod uwagę fakt, że Titanic, także długo, do dziś jest najbardziej kasowym filmem wszech czasów, raczej reżyser wie co robi.

Problem natomiast znajduje się w technologii 3-D. Otóż według informacji ludzkie oko może wytrzymać oglądania obrazu 3-D średnio 160 minut, większa ilość podobno nie jest korzystna dla zdrowia. Czy to oznacza, że wersja 3-D będzie krótsza? Był przypadek, że w wersji IMAX 3-D, jedna z części Harry’ego Pottera została skrócona o parę minut, aby "zmieścić" się w tym czasie.

Na razie nie ma oficjalnego stanowiska jak twórcy chcą rozwiązać ten problem – nowa technologia odbioru? Z filmem, który ma rewolucjonizować kino na takim poziomie, wszystko jest możliwe. Nie sądzicie? Zapraszam do komentowania.

Premierę Avatara zarówno w Polsce i USA zaplanowano na grudzień br.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Beznickowy

Ludzkie oko może wytrzymać więcej, tylko chodzi o zdrowie. Tak jak ze słońcem, spojrzeć się na nie możemy, ale jak przez dłuższy czas, to szkodzi na wzrok. Grafika 3d to dostarczanie ponad 40 klatek na sekundę, oglądanie filmów tym sposobem jest bardzo męczące dla oczu.

FreeZe

Pierwsze słyszę o wpływie technologii 3-D na ludzkie zdrowie. Co takiego szkodliwego w niej jest, że ludzkie oko może wytrzymać max 160 minut?
A wracając do tematu, zapowiada nam się prawdziwy hit kinowy, który ma szanse pobić samego Titanica (chyba, że spaprają sprawę i ludzie z nudów będą spać w kinach).

Proszę czekać…