Saddam Husajn w Polsce 0

Stacja HBO ogłosiła, że od 4 lipca będzie emitować mini-serial pt. Dom Saddama, składać się będzie z czterech odcinków. Serial opowiada, o życiu i upadku Saddama Husseina, jego relacja z rodziną oraz towarzyszami. Film skupia się głownie na samym dyktatorze, zaczyna się od przejęcia przez niego władzy w 1979 roku, w następnych scenach widzimy jak rozwijała się jogo kariera, aż do jej upadku po blisko 25 latach rządów.

Jak mówi jeden z reżyserów serialu, Alex Holmes:

W serialu nie ma fikcyjnych wątków. Jeśli nie mieliśmy w jakimś punkcie całkowitej pewności, staraliśmy się interpretować wydarzenia w obiektywny sposób, który odzwierciedlałby charakter głównego bohatera.

W rolach głównych występują: Yigal Naor, Shohreh Aghdashloo, Philip Arditti oraz Makram Khoury

Dom Saddama wyprodukowany został wspólnie przez BBC oraz HBO. Pierwszy odcinek będziemy mogli zobaczyć w sobotę, 4 lipca o godz. 22:00 na antenie HBO. Powtórki – we wtorki o godz. 20:10 w HBO oraz w czwartki godz. 22:00 w HBO 2.

Poniżej 2 zwiastuny zapowiadające serial:

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

credo

Muszę przyznać, że spodziewałem się czegoś innego po tym serialu, ale twórcy mile mnie zaskoczyli. Dobry poziom, jest to przecież produkcja HBO. Ciekawy, nie dłuży się, a momentami nawet zabawny. Jak ktoś jeszcze nie widział to zachęcam do oglądaniai na HBO bo warto.

Proszę czekać…