"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Co dalej z remake'iem Hellraisera? 0

Reżyser oryginalnego Wysłannika piekieł, Clive Barker, na swoim blogu w serwisie, Twitter ujawnił, iż Pascal Laugier (Skazani na strach) nie będzie już reżyserem remake’u swojej produkcji. Podobno powodem wycofania się z produkcji francuskiego artysty jest fakt, iż studio Dimension chciało ocenzurować scenariusz tak, aby produkcja nie była zbyt drastyczna.

Kadr z filmu Hellraiser: Wysłannik piekieł (1987)

Laugier spełnił swoje wcześniejsze groźby. W momencie, w którym studio zgłosiło się do niego, aby zajął się tworzeniem, remake’u. Wówczas reżyser powiedział, że zrezygnuje z prac nad tym filmem gdyby studio chciało w jakikolwiek sposób ingerować w jego koncepcje.

Oznacza to, iż jest to kolejna osoba, która nie może dogadać się z Dimension. Wcześniej z podobnych powodów zwolnieni zostali inni Francuzi: Alexandre Bustillo i Julien Maury.

Obecnie studio szuka nowego reżysera i scenarzysty.

Źrodło: www.firstshowing.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Ronaldinho

Jeżeli ludzie, którzy pracują nad filmem nie są pazerni na kasę, to mogą wziąć drobne sumy za film i dodatkowo w kontrakcie ileś tam % z końcowego zarobku filmu. W ten sposób można zrobić NC-17, bo z pewnością MPAA dałaby taką kategorię wizji Laugiera, film za kilka milionów dolarów, jak "Piłe" i nie martwić się czy się film zwróci czy nie, bo myślę, że przy przeciętnej reklamie byłoby z 15 mln na start. A ja chętnie bym zobaczył wersje Pascala Laugiera, bardzo lubię Hellraisera, ale cóż. Dimension pewnie by chciało słabe R, żeby przemontować jeszcze na PG-13… A miało być tak fajnie – remake Hellraisera w dobrych rękach.

Proszę czekać…