"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Tranformers 2 dłuższy w kinach IMAX 0

Reżyser filmu Transformers: Zemsta upadłych, Michael Bay opublikował na swoim blogu kilka ciekawych i nowych informacji na temat tej produkcji. Wiadomo z niej przede wszystkim to, iż cały obraz jest jeszcze w produkcji (trwa ostateczny montaż). Ponadto poinformował, iż wersja dla kin IMAX będzie dłuższa niż dla tradycyjnych kin. W dodatku znajdzie się kilka scen walk robotów.

Kadr z filmu Transformers: Zemsta upadłych (2009)

W pierwszej części wypowiedzi Michael Bay podziękował swojej ekipie za ciągłą pracę nad filmem. Stwierdził, że gdyby nie oni to nigdy by nie zdążyli z filmem do daty premiery. Obecnie ekipa pracuje 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu. I nawet podczas promocji filmu w Japonii Bay musi się wymykać, aby zatwierdzać ostateczny efekt montażu.

Następnie powiedział, iż niezmiernie cieszyła go praca nad drugą częścią filmu. Przyznał, że była to długa i ciężka praca, ale zarazem wspaniała zabawa. Bay powiedział również ciekawostkę:

Można zauważyć, iż poziom szczegółowości animacji jest bardzo różny od części pierwszej. Charakter każdego robota jest o wiele bardziej szczegółowy tak, więc widz będzie odczuwał większa do niego empatię.

Na koniec swojej krótkiej wypowiedzi zachęcił wszystkich do odwiedzania kin IMAX. Poinformował przy tym, iż film Transformers: Zemsta upadłych zawiera kilka dodatkowych scen specjalne stworzonych w technologii IMAX (na taśmie 70mm). Podobno szczególnie poleca zobaczyć Optimusa Prime’a w wersji IMAX. Tak, więc 4 dodatkowe sceny wydłużą film tylko w tej wersji.

Dodatkowa informacja to fakt, iż w filmie na pewno pojawi się 42 różne roboty. A więc o wiele więcej niż w pierwszej części.

Zapowiada się świetny film. Polska premiera produkcji Michaela Bay'a już 24 czerwca.

AKTUALIZACJA:

Niestety w Polsce wersja rozszerzona się nie pojawi. Jak informuje przedstawicielka sieci IMAX w naszym kraju, pani Agnieszka Borkowicz widzowie w Polsce będą musieli się zadowolić pierwotną wersją bez scen dodatkowych.

Kadr z filmu Transformers: Zemsta upadłychKadr z filmu Transformers: Zemsta upadłych

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Elros

To właśnie pokazuje, gdzie naprawdę reszta świata nas ma.
Polecam następnym razem nakręcić podobny film do Katynia, w wersji ocenzurowanej i puścić taki w świat.

Proszę czekać…