Say hello to my little friend ;>

Goemon - Legendarny złodziej 0

Goemon to pełen efektów specjalnych film Kazuaki Kiriya docenionego za wspaniały Casshern . Obraz opowie historię legendarnego XVI-wiecznego Ishikawa Goemona.

Goemon

Poniżej znajdziecie krótką historię Ishikawa Goemona, zdjęcia i TV Spoty promujące jeden z najbardziej oczekiwanych filmów, które wydał w tym roku Kraj Kwitnącej Wiśni.

Kazuaki Kiriya – to obecnie jeden z największych wizjonerów w kinie japońskim śmiało podchodzący do wszelkich nowinek technicznych jaką jest na przykład technologia CGI. Poza 'zabawą reżyserką', jest także znanym operatorem i twórcą wielu teledysków.

GoemonGoemonGoemonGoemon

Ishikawa Goemon – Legendarny złodziej:

Ishikawa Goemon był japońskim bandytą grasującym w późnych latach szesnastego wieku, w erze Edo, którego bogactwo było legendarne. Znany był głównie jako złodziej, którego zabito gotując we wrzącym oleju w roku 1594. Do tej pory jest bohaterem niezliczonych historii, filmów, zabaw czy gier komputerowych.

GoemonGoemon

GoemonGoemonGoemonGoemonGoemonGoemon

Legenda, którą obrósł mówi, że był japońskim Robin Hoodem tamtych czasów. Okradał bogatych (przeważnie okrutnego Daimyō Toyotomi Hideyoshi), i rozdawał wszystko biednym. Istnieje wiele o nim opowieści, a wszystkie są do siebie niepodobne. Według jednej z nich był „ninją”, trenowanym przez mistrza ninja Momochi Sandayu. Inna mówi nam, że był samurajem, który naprawdę nazywał się Sanada Kuranoshin, a który został roninem.

GoemonGoemon

Legenda o jego śmierci mówi, że pojmano go podczas próby zabójstwa. Wkradł się do Zamku Fushimi, w którym żył Daimyō, chcąc go zabić podczas snu. Toyotomi Hideyoshi nie był zbyt lubianym Daimyō, gdyż był bezwzględnym tyranem, którego rządy odznaczały się brakiem litości. Daimyō magiczne kadzidło, które ostrzegło go o intruzie, a którego strażnicy szybko pochwycili. Zabójca wraz z całą jego rodziną został skazany na śmierć we wrzącym oleju. Jednakże są podania, w których Ishikara nigdy nie podjął próby zabójstwa Daimyō, i że był to po prostu zamach stamu przeprowadzony przez wojsko. Nie powiódł się on, a winę zrzucono na naszego bohatera. A są i historie, które mówią, że nigdy go nie złapano i takie, które mówią, że gotowanie w oleju zmyślił sam Daimyō by zachować twarz.

GoemonGoemon

GoemonGoemonGoemonGoemonGoemonGoemon

Prawdziwa historia Ishikawy Goemona została zmętniona przez opowiadaczy, twórców legend i mitów. Jedyne co na pewno wiemy, to fakt, że stał się bardzo popularnym bohaterem japońskiej kultury. Ishikawa Goemon stał się archetypem, i włącza się go do opowieści o wydarzeniach, w których anachronicznie wcale nie uczestniczył. Na przykład w serii opowiadań o Łubinie (taki nosił przydomek), w których jest mowa o kensei’u – Świętym Mieczu, który otrzymał, jest utożsamiany z Miyamoto Musashim, któremu ten miecz faktycznie podarowano. Jest też wiele filmów, w których bohaterami są wojownicy ninja, a w których jest wiodącym bohaterem. Coś jest w tej postaci, co inspiruje wyobraźnię, przez co jest regularnym bohaterem świata rozrywki japońskiej.

Obsada:

Zapowiedzi:

TV Spot 5 'Epic'

TV Spot 4 'Sengokubushou'

TV Spot 3 'Young'

TV Spot 2 'Love'

TV Spot 1 'Ikinasai'

Pierwszy Trailer

Za scenariusz odpowiada sam reżyser – Kazuaki Kiriya, a swoje pomysły dołożył Tetsurô Takita. Ścieżkę dźwiękową zrealizował Akihiko Matsumoto, który stworzył muzykę do kultowego japońskiego serialu Bayside Shakedown. Matsumoto otrzymał wtedy nagrodę za najlepszy soundtrack na Japanese Academy Awards. Ścieżkę dźwiękową do serialu sprzedano w liczbie 800.000 kopii.

Produkcji Goemona podjęły się studia Shochiku Co., oraz Warner Bros, który film wprowadzi do amerykańskich kin. Obraz trwa 128 minut.

Tapety:

Kliknij odnośnik aby pobrać

GoemonGoemon GoemonGoemon GoemonGoemon GoemonGoemon GoemonGoemon GoemonGoemon


Historia Goemona – Czytadła

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Adam_Siennica

W końcu wielki epicki film rodem z Japonii! Najwyższy czas, by Japonia nie pozostawała w tyle za wielkimi produkcjami z Chin i Koreii!
Po tym, co zobaczyłem – nie mogę się doczekać!

Proszę czekać…