Co z Pogromcami duchów + pierwszy dialog

Pogromcy duchów (1984)

Zainteresowanie trzecią odsłoną Pogromców duchów jest wyjątkowo duże, chociaż scenariusz napisany przez Lee Eisenberga i Gene Stupnitksy wciąż nie trafił na żadne biurko w siedzibie Columbia Pictures.

Ivan Reitman – twórca dwóch poprzednich filmów o przygodach pogromców – w wywiadzie dla MTV powiedział, że chętnie widziałby siebie na stanowisku reżysera trzeciego filmu, ale nie jest pewien czy znajdzie na to wystarczającą ilość czasu.

Według niepotwierdzonych informacji gdyby Reitman nie dał rady zrealizować filmu, zastąpi go Jake Kasdan (Tak się robi telewizję).

Ponadto magazyn Empire opublikował krótki tekst, który prawdopodobnie stanowi pierwsze linie scenariusza do Pogromców duchów 3.

Jestem ciekawy gdzie podziewa się Egon. Pracował w Międzynarodowym Instytucie Zmyślonej Nauki w Genewie. Opracowywał projekt post-racjonalnej logiki, która pozwala na radzenie sobie z chaosem. Ktoś go zapytał ‘Co to oznacza?’, a on mu odpowiedział ‘Nie ma pojęciowych, przestrzennych czy intelektualnych wyrażeń na opisanie tego – więc nie wiemy’. Egon tak odpłynął w świat abstrakcji, że nawet on nie zdaje sobie sprawy z tego co robi!


Marcin Moszyk
Say hello to my little friend ;>