widoczny tu i tam. hasam.

Adamek ponownie nagrodzony 0

Film dokumentalny „W drodze” w reżyserii Macieja Adamka otrzymał nagrodę publiczności dla najlepszego filmu na festiwalu Belo Horizonte International Short Film Festival w Brazylii.

Obraz został wyprodukowany dla programu TVP2. Zdjęciami zajął się Artur Żurawski („Warto kochać”), muzyką Andrzej Izdebski („Rozdroże Cafe?), a montażem Sławomir Goździk („Pełną parą”).

Maciej Adamek /filmpolski.plMaciej Adamek /filmpolski.pl

Nie jest to pierwsza nagroda dla tego filmu. Wcześniej otrzymał nagrodę dla najlepszego dokumentu na Worldwide Short Film Festival w Toronto. A reżyser został doceniony w Cannes za scenariusz Zdjęcie, więcej informacji <a href=http://fdb.pl/w291,Adamek,doceniony,w,Cannes!.html title=TUTAJ>TUTAJ.

„W drodze” opowiada historię bezdomnych małżonków – Józefa i Basi. Obraz zawiera ich wędrówkę w poszukiwaniu domu. Opowiada o problemie, który dotyka Polskę coraz częściej, czyli bezdomność. W drodze małżonkowie zastanawiają się nad swoim życiem i ich związku, i dochodzą do wniosku, że aby być razem, dom wcale nie jest im najważniejszy.

Maciej Adamek obecnie pracuje nad filmem ?Fabryka? w ramach projektu „30 minut” z Anną Grycewicz i Pawłem Domagałą w obsadzie. Jest to obraz o 18-;atku, który podejmuje pracę w fabryce prezerwatyw z nadzieją na lepszą przyszłość i studia w dużym mieście. Chce zarobić trochę pieniędzy i porzucić tę upokarzającą pracę. Z nudów podrywa koleżankę z pracy, której na co dzień nie zauważa i źle traktuje. W ramach projektu „30 minut” powstają jeszcze filmy: () Nie wracaj po mnieNie wracaj po mnie() Nie wracaj po mnie, () PodróżPodróż() Podróż, Droga Wewnętrzna() Droga wewnętrzna, () Kilka fotografii z pewnego tygodniaKilka fotografii z pewnego tygodnia, () W krainie jaskrawych zabawek ;-)W krainie jaskrawych zabawek ;-() W krainie jaskrawych zabawek ;-), Obcy IV, Męczeństwo Mariana, () Zamach (2006)Zamach() Zamach (2006), () Autor wychodziAutor wychodzi, Niech żyje pogrzeb!!!.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

leprechan

rotfl. ciekawe co on by robil na tym portalu :D

srebrny

aa ja myslalem ze chodzi o tego boksera hehe

Proszę czekać…