Say hello to my little friend ;>

Serialowa adaptacja Filarów Ziemi 0

Ruszyła produkcja serialu opartego na dziele "Filary Ziemi" autorstwa brytyjskiego pisarza Kena Follette. Ian McShane, który pojawił się w serialu Deadwood stacji HBO wcieli się w rolę Walerana, Donald Sutherland odtworzy postać Bartholomewa, a Rufus Sewell, który obecnie gra w Eleventh Hour, ma otrzymać rolę Toma Buildera.

Ian McShane

Średniowieczna Anglia w XII wieku (1123-1170) – w tle wojna domowa, konflikty na tle religijnym, spory o sukcesję na angielskim tronie i (kończące książkę) zabojstwo Tomasza Becketa, arcybiskupa Canterbury, przez rycerzy krola Henryka II. Walka o władzę, intrygi, seks, miłość, zdrada, mroczne tajemnice i zbrodnie, akty nienawiści i desperacji – to wszystko zawiera fabuła tej porywającej opowieści, osnuta jest wokół trwającej blisko czterdzieści lat budowy wielkiej katedry Kingsbridge – Merlin.pl

Jednym ze współproducentów serialu będzie studio Scott Free Productions należące do braci Scottów. Zdjęcia mają rozpocząć się 22 czerwca, głównie na terenie Węgier i Austrii.

Prawa do emisji serialu zakupiła już niemiecka stacja ProSiebenSat1, kanadyjskie CBS oraz Sony, które później całość wyda na DVD.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…