Say hello to my little friend ;>

Kaczor Donald kwacze już 75 lat! 0

Kaczor Donald, tak samo jak Myszka Miki i Goofy, jest jedną z najbardziej lubianych przez dzieci postacią animowaną, którego przygody w postaci komiksów, seriali i filmów pełnometrażowych są do dziś znane i lubiane, a sam kaczor stał się po dziś gwiazdą. Donald jest typem nieudacznika – wieczny pechowiec z wadą wymowy, ma oddaną, śliczną dziewczynę Daisy i energicznych siostrzeńców – Hyzia, Dyzia i Zyzia. Jego niezdarność sprawia, że musi podołać on nie lada trudnym problemom domowym, społecznym, lecz na szczęście zawsze wychodzi z nich cało. Dziś, Kaczor Donald obchodzi swoje 75 urodziny.

Kaczor Donald

Dokładnie 9 czerwca 1934 roku, nieporadny kaczor zadebiutował w animowanym filmie Walta Disneya pt. Mądra kurka. Od tego czasu wystąpił w pięciu filmach pełnometrażowych, około 200 krótkometrażówkach oraz w czterech serialach. Jest też bohaterem komiksów.

Mądra kurka

Amerykański kaczor przez od wielu lat kwacze głosem Clarence'a Nasha. W polskiej wersji językowej głos podkładał Jarosław Boberek.

Dziś Kaczor Donald to wielka machina marketingowa (czasopisma, koszulki, kubki, długopisy, zabawki, postacie w parkach rozrywki), a zarazem jedna z wielu gałęzi zarobków The Walt Disney Company.

Disney / RP

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

HeRr

Ciekawe czemu kariery nie zrobił Henry the Pig :)

piwo_war

Jedna z najlepszych postaci animowanych Disneya :)
Osobiście nie lubię polskiej wersji językowej. W ogóle nie da się zrozumieć Donalda ;)

Proszę czekać…