Piękny plakat animowanego 9

Fragment plakatu 9

Pojawił się piękny plakat do animowanego filmu 9, którego producentem jest Tim Burton (Sweeney Todd). Obraz powstaje na podstawie krótkiej animacji Shane Acker, który podjął się również realizacji wersji pełnometrażowej. Acker to były artystya z firmy WETA, jednej z najlepszych firm zajmujących się animacją komputerową.

Muzykę napisał Danny Elfman (Chicago), a wraz z Burtonem produkcją zajął się Timur Bekmambetov (Wanted – Ścigani).

999 - Rosyjski plakat9 - Rosyjski plakat

Historia rozpoczyna się wraz z ożyciem 9 (Elijah Wood) który, odnajduje się w postapokaliptycznym świecie. Nie ma już ludzi. Pzypadkiem odkrywa małą społeczność istot takich jak on, które próbują schronić się przed maszynami pragnącymi ich zagłady. Poza tym, że jest nowy w grupie, 9 przekonuje innych, że chowanie się nie jest wyjściem. Muszą przejść do ataku, jeśli chcą przetrwać i muszą odkryć, dlaczego maszyny chcą ich zniszczyć. Niebawem odkrywają, że przyszłość cywilizacji będzie od nich zależeć.

Grupa tytułowej postaci składa się z: 1 (Christopher Plummer) – dominującego weterana wojny, 2 (Martin Landau) – wiekowego wynalazcy, 5 (John C. Reilly) – mechanika, 6 (Crispin Glover) – wizjonera i artysty oraz 7 (Jennifer Connelly) – dzielnej wojowniczki.


Marcin Moszyk
Say hello to my little friend ;>