http://vimeo.com/mironkundzicz

Marco Bellocchio nagrodzony 0

Unia Włoskich Krytyków Filmowych ogłosiła, że nagrodę Pietro Bianchiego za rok 2006 otrzyma Marco Bellocchio. Wręczenie odbędzie się podczas Festiwalu Filmowego w Wenecji.

Nagroda zostanie mu wręczona 8 września, przed wyświetleniem w Sala Pasinett w Palazzo del Cinema, wybranego filmu reżysera. Będzie to Diabeł wcielony z Maruschka Detmers. Kiedy w 1986 miał swoją premierę wywołał skandal. Był dostępny w Wenecji dzięki Istituto Luce.

!http://gfx1.fdb.pl/vnq6ds(Marco Bellocchio / dvdtoile.com )!

Nagroda, która nosi imię wielkiego krytyka, jest znana z tego, że krytycy włoscy nagradzają nią zawsze najbardziej utalentowane osoby ze świata Włoskiego filmu. W przeszłości Bianchi Award zdobyli aktorzy Alberto Sordi, Sophia Loren i Nino Manfredi, producenti Dino De Laurentiis, czy Goffredo Lombardo, oraz reżyserzy Mario Soldati, Cesare Zavattini, Alessandro Blasetti, Mario Monicelli, Luigi Comencini, Giuseppe De Santis, Francesco Rosi, Dino Risi, Ettore Scola, Paolo i Vittorio Taviani, Carlo Lizzani, Bernardo Bertolucci i Michelangelo Antonioni.

Marco Bellocchio, reżyser i scenarzysta. Urodził się w Piacenzie w 1939 roku. Ma na swoim koncie wiele znanych filmów jak, Witaj nocy, Czas religii, Wyrok, wspomniany wcześniej Diabeł wcielony, Henryk IV, czy Skok w pustkę. Zdobył wiele nagród w tym, Małego Złotego Lwa, na Festiwalu Filmowym w Wenecji, za Witaj nocy, Srebrnego Niedźwiedzia w Berlinie, za Wyrok, czy Nagrodę Jury Ekumenicznego za Czas religii.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

srebrny

Ja tam tego pana nieznam i wcale niemam zamiaru poznawac btw Piwo rulezzz

Proszę czekać…