"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Boyle i Beaufoy znów razem 0

Reżyser Danny Boyle i scenarzysta Simon Beaufoy, którzy dotychczas pracowali razem przy filmie Slumdog. Milioner z ulicy znów się spotkają. Tym razem ich wspólnym projektem będzie obraz pt. Maximum City: Bombay Lost and Found. Projekt ten to będzie adaptacja książki Suketu Mehty z 2004 roku pod tym samym tytułem.

Reżyser Danny Boyle i Simon Beaufoy

Scenarzysta Simon Beaufoy tak powiedział o skrypcie do tego projektu:

Maximum City to powieść o autentycznym mieście, co sprawi, iż będzie to ogromne wyzwanie, aby zrobić to jak najlepiej. Jest to wspaniała książka i korzystałem z niej podczas pisania scenariusza do Slumdoga. Jest tam sporo świetnych postaci, ale nie ma spójnej historii. Moim zadaniem będzie, więc stworzenie fikcyjnej historii z tej autentycznej powieści. Wiem też, iż Suketu (autor powieści) jest bardzo zainteresowany tym jak bardzo zmieni się jego powieść na potrzeby filmu.

Książka to częściowo autobiograficzna powieść o życiu w jednym z największych miast na świecie – Bombaju. Jednak nie jest on głównym bohaterem tej historii. Jest raczej jakby przewodnikiem po tym niezwykłym miejscu. Razem z nim poznajemy losy małych płotek i wielkich ryb gangów mafijnych, odpowiedzialnych za największe ataki i zamieszki w mieście, a także poza jego granicami, razem z autorem możemy polizać odrobinę magicznego świata filmowego (który z bliska nie jest ani tak cukrowany ani taki kuszący), poznać kilku sławnych aktorów i kulisy powstawania filmu Misja w Kaszmirze. Przeżywamy rozterki jednego z wyżej postawionych szefów policji bombajskiej, któremu walka ze światem przestępczym przysparza więcej zmartwień niż jesteśmy sobie w stanie wyobrazić.

Okładka książki Suketu Mehty pt. Maximum City: Bombay Lost and FoundOkładka książki Suketu Mehty pt. Maximum City: Bombay Lost and Found

Źrodło: www.slashfilm.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…