Węże w samolocie na szczycie 0

Debiutujący dreszczowiec Snakes On A Plane trafił w miniony weekend na szczyt amerykańskiego box office, zarabiając ponad 15 milionów dolarów. W obrazie Davida R. Ellisa odgrywający główną rolę Samuel L. Jackson wciela się w agenta FBI, który przewozi samolotem świadka w procesie przeciwko mafii. Okazuje się jednak, że na pokładzie czeka na nich kilkaset śmiertelnie groźnych węży. Do polskich kin film wejdzie 20 października. Na drugim miejscu zestawienia z dochodem 14 milionów dolarów znalazł się ubiegłotygodniowy lider – przebywająca od trzech tygodni w rankingu komedia Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby.

Kadr z filmu The Snakes on a Plane 2006Kadr z filmu The Snakes on a Plane 2006

Trzecią lokatę utrzymał obraz World Trade Center z zyskiem przeszło 10 milionów dolarów. Tuż za nim z porównywalnym dochodem uplasował się kolejny debiutant – komedia Przyjęty, której głównym bohaterem jest nastolatek starający się przechytrzyć rodziców. Z drugiej pozycji na piatą spadł film Step Up – taniec zmysłów.

Trzecia nowość w pierwszej dziesiątce box office to Material Girls z udziałem Hilary i Haylie Duff. Obraz zarobił przeszło 4 miliony dolarów i uplasował się na 9. miejscu. Na jego polską premierę będziemy musieli zaczekać do końca grudnia.

megafon.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

Mort_Rainey 2006-08-22

Co oni jeszcze wymyślą aby tempi amerykanie poszli do kina…płakac sie chce…

maszor 2006-08-21

dla mnie ten pomysł jest tak idiotyczny że po prostu nie mogę się doczekac aż film wejdzie do kin:) kojarzy mi się to ze starym amerykańskim kinem o wielkich tarantulach i tandetnych sensacyjkach. mam nadzieję że film będzie szmirą i będę się na nim świetnie bawił w kinie. niech tylko nie będzie poważny, patetyczny i do d**y.

Ronaldinho 2006-08-21

Wcześniej wyszedł film "Snakes on a Train" :D

opatrznik 2006-08-21

Węże w samolocie? Pierwsze wrażenie było bardzo dziwne.. :)

Ronaldinho 2006-08-21

"Snakes on a Plane" – ciekawy film się zapowiada, chyba się wybiore do kina w październiku.

Proszę czekać…