Węże w samolocie na szczycie

Debiutujący dreszczowiec Snakes On A Plane trafił w miniony weekend na szczyt amerykańskiego box office, zarabiając ponad 15 milionów dolarów. W obrazie Davida R. Ellisa odgrywający główną rolę Samuel L. Jackson wciela się w agenta FBI, który przewozi samolotem świadka w procesie przeciwko mafii. Okazuje się jednak, że na pokładzie czeka na nich kilkaset śmiertelnie groźnych węży. Do polskich kin film wejdzie 20 października. Na drugim miejscu zestawienia z dochodem 14 milionów dolarów znalazł się ubiegłotygodniowy lider – przebywająca od trzech tygodni w rankingu komedia Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby.

Kadr z filmu The Snakes on a Plane 2006Kadr z filmu The Snakes on a Plane 2006

Trzecią lokatę utrzymał obraz World Trade Center z zyskiem przeszło 10 milionów dolarów. Tuż za nim z porównywalnym dochodem uplasował się kolejny debiutant – komedia Przyjęty, której głównym bohaterem jest nastolatek starający się przechytrzyć rodziców. Z drugiej pozycji na piatą spadł film Step Up – taniec zmysłów.

Trzecia nowość w pierwszej dziesiątce box office to Material Girls z udziałem Hilary i Haylie Duff. Obraz zarobił przeszło 4 miliony dolarów i uplasował się na 9. miejscu. Na jego polską premierę będziemy musieli zaczekać do końca grudnia.

megafon.pl