Say hello to my little friend ;>

Milos Forman: Pirat = Komunista 0

Miloš Forman to ceniony czeski reżyser, twórca klasycznego Lotu nad kukułczym gniazdem i Amadeusza. Podczas odbywającego się właśnie Światowego Szczytu Ochrony Praw Autorskich Forman powiedział, że komputerowi piraci nie mogą tytułować się demokratami czy kapitalistami.

Miloš Forman

Piraci uważają się za współczesnych Robin Hoodów, biorą bogatym i dają biednym. Tak naprawdę okradają tysiące przeciętnych ludzi, często biednych, którzy żyją z tworzenia. Ich zachowanie to w rzeczywistości promowanie komunizmu. Piraci uważają, że wszystko co jest w internecie powinno być darmowe. To tak jak by udać się do sklepu, zabrać koszyk i żyć w przekonaniu, że wszystko co do niego włożymy powinno być za darmo.

Forman swoje wystąpienie zakończył słowami:

My, filmowcy, w szczególności musimy zacząć wykorzystywać korzyści jakie daje nam Internet.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Ronaldinho 2009-06-12

Mówi prawdę, bo piractwo to kradzież i trzeba być tego świadomym. A obecnie istnieje trend negowania tego faktu zasłaniając się kiepskimi argumentami.
Dobry tekst znalazłem w komentarzu do newsa na zagranicznym portalu "The internet is the wild west. There is no law here."

Adam_Siennica 2009-06-11

Ja wręcz przeciwnie – pierwsza część wypowiedzi to bełkot człowieka, który nie wie na jakie świecie żyje i nie ma nic wspólnego z prawdą. Szanuję go jako reżysera, ale powiem szczerze, gada głupoty.
Ale z drugą częścią się zgodzę – filmowcy powinni bardziej wykorzystywać korzyści Internetu.

Ronaldinho 2009-06-11

Ma rację, w prawie w 100% zgadzam się z jego wypowiedzią.

Proszę czekać…