"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Toback i Ratner w biografii konstruktora 0

Reżyserzy James Toback i Brett Ratner wspólnie będą pracować nad filmową biografią konstruktora samochodów, Johna Z. DeLoreana. Fani filmowi doskonale znają DeLoreana jako konstruktora samochodu z filmu Powrót do przyszłości. Obaj mężczyźni są zainteresowani tym projektem i wspólnie z producentem Robertem Evansem.

Reżyser James Toback

Jak informuje magazyn Variety, James Toback miałby napisać scenariusz, reżyserią zaś zająłby się Brett Ratner. Nad całością piecze sprawować będzie Robert Evans, który jest producentem wykonawczym tego filmu. Obraz ma ogromną szanse stać się hitem kinowym ze względu na niebywałą biografię DeLoreana.

John Z. DeLorean był konstruktorem samochodów dla firmy General Motors. Stworzył między innymi Pontiaca. Po kłótni z szefostwem firmy otworzył własne przedsiębiorstwo, w której produkował przede wszystkim sportowe auta. I to właśnie jego firmie zlecono stworzenie samochodu na potrzeby filmu Powrót do przyszłości. W ten sposób auto o nazwie DMC-12 stała się wizytówką umiejętności konstruktorskich DeLoreana. W latach 80tych jego przedsiębiorstwo popadło w tarapaty finansowe skutkiem, czego konstruktor uwikłał się w prowokację FBI. Tajni agenci rządowi zlecili mu stworzenie samochodu, który umożliwiałby przemyt kokainy na masową skalę. Został oskarżony, ale ostatecznie uznano go za niewinnego ze względu na fakt, iż do przestępstwa nigdy by nie doszło gdyby nie prowokacja FBI. Co ciekawe w kampanie pomocy prawnej DeLorean’a zaangażowany był Larry Flint. To głównie dzięki jego pomocy udało się uniewinnić mężczyznę. Ostatecznie jednak firma konstruktora upadła.

Źrodło: www.slashfilm.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…