Emmy po raz 9. dla Simpsonów 1

Komediowa kreskówka Simpsonowie po raz 9. zdobyła najbardziej prestiżową nagrodę telewizyjną, Emmy, za najlepszy program animowany. Głównym konkurentem animacji był serial Miasteczko South Park i jego odcinek Trapped In The Closet, w którym autorzy urządzają sobie kpiny ze scjentologii. – Tak się właśnie dzieje, kiedy nie stroi się żartów ze scjentologii – zażartował odbierając nagrodę producent wykonawczy Al Jean. Simpsonowie zostali nagrodzeni za epizod Seemingly Never-ending Story. My możemy tylko żałować, że zabawnego serialu nie pokazuje żaden polski kanał telewizyjny.

W Stanach Zjednoczonych wyświetlana jest obecnie 17. seria przygód sympatycznej rodziny. Serial, który stał się hitem na całym świecie, jest najdłużej wyświetlaną w godzinach największej oglądalności produkcją telewizyjną za Atlantykiem. Producent ma plany na kolejne dwa sezony, co gwarantuje, że kreskówkę będzie można oglądać przynajmniej do 2008 roku. Do udziału w niej wielokrotnie zapraszano gwiazdy filmu i muzyki. Do tej pory w Simsponach pojawili się m.in. Elton John, Britney Spears, Mel Gibson oraz członkowie zespołu Metallica.

Rodzinka Simpsonsów w całej okazałościRodzinka Simpsonsów w całej okazałości

Wśród innych laureatów tegorocznych Emmy byli także Leslie Jordan i Christian Clemenson, którzy odebrali statuetki za gościnne występy w serialach Para nie do pary oraz Boston Legal, podczas gdy Chloris Leachman i Patricia Clarkson zostały wyróżnione za Zwariowany Świat Malcolma oraz Sześć stóp pod ziemią.

Uroczystość rozdania nagród zostanie wyemitowana 27 sierpnia przez telewizję NBC, a gospodarzem programu będzie Conan O'Brien.

megafon.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

NeverGiveUp

Leciało jeszcze na Fox Kids. Ogólnie fajna bajka.

maszor

no i to nawet z lektorem, bez dubbingu. to było super. później leciał na canal+… dobrze by były gdyby wypuścili to chociaż na DVD ale.. 17 sezonów!!!:(

Anonimowy

Kiedyś już gościli na tvp1 :-)

Ronaldinho

Ciekawe kiedy wreszcie Simpsony zagoszczą na ekranach polskich TV.

opatrznik

Gigant nadal na topie..

Proszę czekać…