Morricone w Gdańsku! 0

Portal Trojmiasto.pl donosi, że legendarny mistrz muzyki filmowej Ennio Morricone, będzie gwiazdą koncertu w Stoczni Gdańskiej 30 sierpnia! Laureat Oscara i twórca nieśmiertelnych przebojów Dawno temu w Ameryce, Ofiary wojny, czy Misja wraz z orkiestrą i 100-osobowym chórem wystąpi dla ponad 30 tysięcy widzów na finał Festiwalu Solidarności.

Ennio Morricone

Europejskie Centrum Solidarności właśnie podpisało umowę z Ennio Morricone na jego występ w Gdańsku.

- Maestro będzie dyrygował pełną orkiestrą symfoniczną, wzmocnioną przez sekcję elektryczną, oraz zjednoczone siły 100-osobowego chóru – opowiada Celina Bieńczak, koordynator Festiwalu Solidarności z ramienia ECS. – Nie chcieliśmy, aby wydarzenia rocznicowe sierpnia, po raz kolejny uświetniała gwiazda pop. Morricone doskonale wpisuje się w charakter wydarzeń, tym bardziej, że mamy w tym roku 30. rocznicę pierwszej wizyty Jana Pawła II w Polsce.

Podczas koncertu usłyszymy tematy muzyczne z ostatnich filmów, jak: Karol – człowiek, który został papieżem oraz Papież, który pozostał człowiekiem, ale nie zabraknie też innych wielkich hitów m.in. z filmów Misja, Nietykalni, Człowiek legenda i Ofiary wojny.

- Dla potrzeb koncertu ustawiona będzie na terenie stoczni olbrzymia scena, która będzie musiała pomieścić ponad setkę artystów. Tłem do utworów, będą projekcje fragmentów filmów na telebimach i efekty wizualne – opisuje Celina Bieńczak.

Morricone skomponował muzykę do ponad 400 filmów, w tym do nieśmiertelnych motywów z westernów w reżyserii Sergio Leone (np. Za Garść dolarów). W tym filmie i dzięki spaghetti westernom kasową karierę aktorską rozpoczął Clint Eastwood.

Muzyk otrzymał m.in. pięć nominacji do Oscarów, m.in. za Misję i Nietykalnych. W 2007 roku odebrał statuetkę Honorowego Oscara za całokształt twórczości.

Gdański koncert nie będzie pierwszym występem Morricone w Polsce. Dwa lata temu jego muzyka uświetniała obchody jubileuszu 750-lecia lokacji Krakowa. Koncert na Rynku Głównym był jednym z największych wydarzeń w ramach jubileuszu.

- Za dwa, góra trzy tygodnie powinna wystartować sprzedaż biletów. Będą miejsca zarówno siedzące jak i stojące. Ceny będą bardzo atrakcyjne – mówi Celina Bieńczyk.

KoncertKoncert

Druga edycja Festiwalu Solidarności będzie trwała od 14 do 31 sierpnia. W ramach wydarzeń z okazji 29. rocznicy pokojowych przemian w Polsce, poza koncertem Ennio Morricone na terenie stoczni odbędzie się też festiwal kultury kubańskiej, spektakl teatralny w przestrzeni stoczniowej oraz kino letnie.

Przypomnijmy sobie jedną z najsłynniejszych kompozycji mistrza.

Jak jestem na koncercie, chociażby nie wiem, co, a Wy?

Źrodło: trojmiasto.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Hsi_Nao

Cyżby wydarzenie roku 2009 w Polsce?
oj. wiele bym dała, żeby tam być…

Proszę czekać…