Unibet sponsoruje kinematografię 0

Zostanie on wyreżyserowany przez Renny'ego Harlina (autor między innymi Szklanej pułapki 2, Długiego pocałunku na dobranoc i Łowców umysłów). Za charakteryzację odpowiedzialny będzie zdobywca Oskara – Greg Cannom.

Logo Unibetu

Będzie to filmowa biografia fińskiego barona i dowódcy wojskowego Carla Gustafa Mannerheima. Przed powrotem do kraju w 1917 roku służył rosyjskiemu carowi, natomiast po odzyskaniu niepodległości przez Finlandię pełnił funkcję regenta. Następnie został wybrany prezydentem.

Budżet produkowanego przez Liberty Production filmu wynosi ponad dziesięć milionów Euro. Udział Unibetu to ponad połowa tej kwoty.

Już od jakiegoś czasu poszukiwaliśmy odpowiedniego projektu sponsorskiego w obszarze kultury. Gdy została nam przedstawiona możliwości zostania głównym sponsorem tego filmu nie mogliśmy odmówić. – mówi Petter Nylander, dyrektor generalny Unibet. – Ciężko byłoby nam wymarzyć sobie lepszą propozycję niż Mannerheim. – podsumowuje.

Rozpoczęcie zdjęć planowane jest siedemnastego sierpnia br. Film będzie kręcony w wielu miejscach, między innymi w Rosji, na Litwie oraz w Finlandii, w tym w rodzinnym dworku tytułowego bohatera – Louhisaari w Askainen, a być może także w Polsce.

Premiera filmu zapowiedziana jest na 22 października 2010 roku.

Unibet po raz pierwszy podjął się sponsorowania kultury i sztuki. Dotychczas swoją aktywność przejawiał głównie czynnie angażując się w przedsięwzięcia sportowe.

Produkcją filmu zajmuje się się Solar Films Inc. Wyprodukowane przez tę firmę filmy zdobyły w sumie 26 nagród fińskiego przemysłu kinematograficznego i przyciągnęły do kin ponad trzy miliony widzów.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…