Say hello to my little friend ;>

Zwiastunowy weekend: 14/06/09 0

Zapraszamy wszystkich naszych czytelników do najnowszego przeglądu zwiastunów, które ukazały się w ciągu ostatnich kilku dni. Jak wiadomo nie można pisać osobnych wiadomości o każdym, mniej znanym i mniej popularnym filmie. Może nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale w ciągu przeciętnego tygodnia wychodzi około 5-10 takich zwiastunów. Warto śledzić takie zapowiedzi, ponieważ często można wyłapać w nich filmy, które chcielibyśmy zobaczyć, a niekoniecznie o nich później usłyszymy. Dlatego powstał nasz przegląd “Zwiastunowy weekend”.

Creation

Creation

Obraz oparto na powieści Annie’s Box napisanej przez Randala Keynesa, która prezentuje życie słynnego angielskiego przyrodnika Charlesa Darwina. Ten próbując pogodzić się ze śmiercią swojej córki, Annie, zamierza udowodnić, że Boga nie ma. Pisze książkę pt. The Origin of Species (Pochodzenie gatunku), która podważy dotychczasowe popularne teorie naukowe. Będzie musiał również pogodzić swoje poglądy z wyjątkowo religijną żoną, dla której wiara jest istotnym elementem życia.


Old Dogs

Życie dwóch przyjaciół i partnerów w biznesie zostaje nagle przewrócone do góry nogami. Poprzez dziwny zbieg okoliczności zostają postawieni w sytuacji, w której muszą się zaopiekować 7-letnimi bliźniakami.


50 ocalonych

Oparta na faktach opowieść osadzona w realiach Irlandii lat ’80. 19-letni Marty McGartland nawiązuje współpracę z brytyjskim rządem i nie rozumiejąc do końca konsekwencji swoich działań zostaje jego agentem. Wkrótce uświadamia sobie, że to wcale nie względy polityczne, ale możliwość ocalenia życia innym ludziom jest motorem jego działania. Gdy pewnego dnia rząd wysyła go na najniebezpieczniejszą w jego karierze misję i zostaje zdemaskowany przez IRA, jego życiu zaczyna grozić śmiertelne niebezpieczeństwo. Aby chronić siebie i swoją dopiero co założoną rodzinę, Marty musi uciekać. I po dziś dzień żyje w ukryciu.


Life Is Hot in Cracktown

Film na podstawie powieści Buddy’iego Giovinazzo o tym samym tytule, ukazuje ciężkie realia sąsiedztwa, jak również ludzi zmagających się z nimi każdego dnia. Na całość składają się cztery historie: Marybeth – transsexualistka pracująca jako prostytutka, mieszka z Benny’m, który z kolei jest drobnym złodziejaszkiem. Pomimo tego czym się zajmują, prowadzą w miarę normalne życie jako para. Marybeth oszczędza zarobione pieniądze na ostateczną operację zmiany płci by móc wziąć ślub. Manny – ma dwie prace, nocna zmiana sklepie całodobowym otoczonym przez młodych ćpunów, handlarzy narkotyków czy prostytutki oraz jako pracownik ochrony w hotelu Welfare. W domu żona opiekuje się chorym synkiem starając się zapewnić mu godziwe warunki. Willy – 10-latek, który żyje w hotelu Welfare ze swoją siostrą, razem żebrzą na ulicach by zdobyć środki na coś do jedzenia. Romeo – bandyta, włóczący się ze swoim gangiem po ulicach, czuje się odpowiedzialny częściowo za śmierć swojego młodszego brata. Swój gniew kieruje na każdego kto mu wejdzie w drogę.. Historie te, zazębiając się ukazują, iż pomimo przeszkód jakie stawia życie w najbiedniejszej dzielnicy miasta przesiąkniętej narkotykami to nadzieja i człowieczeństwo w końcu zwyciężają.


The Private Lives of Pippa Lee

Pippa Lee, to oddana i wierna żona, której mąż zakochuje się w znacznie młodszej od niej kobiecie. Jego zdrada staje się dla Pippy okazją do odkrycia na nowo swojej zapomnianej dawno zmysłowości, ale też przyczyną niezwykle spokojnego załamania nerwowego.


The Goods: Live Hard, Sell Hard

Kim jest Don Ready? Sprzedawcą? Kochankiem? Muzykiem? Trenerem delfinów? Don Ready jest każdym z powyższych – oczywiście z wyjątkiem trenera delfinów. Kiedy go poproszono o pomoc w uratowaniu bankrutującej firmy dilera używanych aut, razem ze swoją paczką przybywa do Temeculi. Sprzedają, piją, sprzedają, chodzą do klubów z panienkami i są świetni w tym co robią. Don jednak nie przewidział, ze się nagle zakocha…


Air Doll

Żyjący w samotności Hideo posiada naturalnych rozmiarów dmuchaną lalkę, która pewnego dnia ożywa. Wszystko jest dla niej nowe w świecie otaczającym dom właściciela. Wychodzi na zewnątrz i widzi wiele nowych, pięknych rzeczy. Poznaje też ludzi, rozmawia z nimi i zauważa, że podobnie jak ona, mają oni w sobie jakiś rodzaj pustki. Pewnego popołudnia spotyka chłopaka z wypożyczalni wideo. Junichi okazuje się jej pierwszą miłością, lecz przebywanie z nim będzie dużym zagrożeniem…


Pontypool

Pracownicy radia w miasteczku Pontypool zaczynają otrzymywać depesze o krwawych i pełnych przemocy incydentach, których liczba ciągle rośnie. Wraz z rozwojem wydarzeń radiowcy orientują się, że przyczyną tego stanu rzeczy jest groźny wirus, który rozprzestrzenia się dość osobliwą metodą.


Treeless Mountain

Dwie małe dziewczynki, po tym jak ich matka wyjeżdża na poszukiwanie ich ojca, zostają same w wielkim Seoulu, stolicy Korei Południowej. Skrzętnie napełniają monetami świnkę skarbonkę, wierząc, że kiedy ta się zapełni, wróci ich mama…


The Time Traveler's Wife

Film opowiada historię mężczyzny, który potrafi przenosić się w czasie dzięki nadprzyrodzonym umiejętnościom. A wszystko po to, by pojawiać się by być obecnym w różnych momentach życia swojej ukochanej.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…