Say hello to my little friend ;>

11 filmów od studia Unique Features 0

Już niedługo minie rok od założenia studia Unique Features przez Boba Shaye’a i Michaeal Lynne’a, byłych szefów i założycieli nie istniejącego już New Line Cinema. Szybki rozwój zapewnili sobie trzyletnim kontraktem podpisanym ze studiem Warner Brothers, które w dużym stopniu przyczyni się do powstania większości poniższych filmów.

Bob Shaye i Michael Lynne

Oto zestawienie wszystkich 11 projektów studia Unique Features:

  • High in the Clouds – Ekranizacja książki dla dzieci autorstwa Paula McCartney'a, Geoffa Dunbara i Philipa Ardagha, do której Ex-Beatles napisze też piosenki. Obraz na podstawie scenariusza Caroline Thompson (Pachnidło) wyreżyseruje Rob Minkoff (Król Lew). Książka opowiada losy pewnej niestrudzonej wiewiórki, która poszukuje zwierzęcego sanktuarium. Jednocześnie jest to pierwszy film animowany, który zrealizują Shay i Lynne.
  • 7th Son – Adaptacja trzech komiksów J.C. Hutchinsa. Jest to historia trzech obcych sobie mężczyzn, którzy spotykają się po zabójstwie prezydenta USA. Każdy z nich ma takie same wspomnienia. Scenariusz pisze Justin Britt-Gibson.
  • Alt-Delete – komedia sci-fi oparta na scenariuszu Tima Kellehera i Danny’ego Zukera. Dwóch pracowników studia produkującego gry zdaje sobie sprawę, że są awatarami w prawdziwej grze.
  • Thieves of Baghdad – Film łączący w sobie Sinbada, Ali Babe, latające dywany, pojedynki na miecze i zwariowanych dżinów. Scenariusz pisze Cole Haddon.
  • Elf – Musical, który ma być gotowy na lato 2010 roku. Reżyseruje Casey Nicholaw.
  • Secondhand Lions – Kolejny musical. Produkcja rozpocznie się w przyszłym roku, a film będzie gotowy za dwa lata. Muzykę skomponuje Alan Zachary, a reżyserią zajmie się Matt August.
  • The Birth Mother – Thriller opowiadający o pewnym małżeństwie, które adoptowało dziecko. Wpadają w poważne kłopoty, gdy matka ich dziecka zakochuje się w mężu i ma obsesje na punkcie zatrzymania dziecka.
  • ? – Niezatytułowana jeszcze biografia słynnego amerykańskiego futbolisty, Barta Scotta.
  • The Mortal Instruments – Adaptacja świetnie sprzedającej się, młodzieżowej trylogii książek fantasy pióra Cassandry Clare. Bohaterką jest młoda dziewczyna, która ma dar widzenia i rozmawiania z istotami nadprzyrodzonymi.
  • Even – Ekranizacja wydanej zaledwie miesiąc temu książki Andrew Granta. Opowiada o losach tajnego agenta Królewskiej Marynarki Wojennej, który zostaje wrobiony w morderstwo.

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…