I co z tym trzecim Batmanem?

Christopher Nolan

Zapewne wielu z Was zastanawiało się, czy kolejny film o losach Batmana powstanie. Wciąż ciężko o tym mówić, ale już znamy mniej więcej postawę jaką przyjął Christopher Nolan, reżyser Początku i Mrocznego Rycerza. Śmierć Heatha Ledgera odbiła się tak szerokim echem w filmowym świecie, że tak szybka realizacja kolejnego filmu, zwłaszcza jeżeli powróciłaby postać Jokera, wydaje się niestosowna i mogłaby wzbudzić wiele negatywnych opinii.

Prawdopodobnie podobną myślą kieruje się Christopher Nolan, który kategorycznie wstrzymuje się od trzeciego Batmana, i nie zamierza podpisać kontraktu na realizację filmu. Śmiało można powiedzieć, że reżyser może obawiać się tego, że obraz po prostu poniesie swojego rodzaju klęskę. Wyobrażacie sobie, żeby kiedykolwiek jakiś Batman powtórzył sukces Mrocznego Rycerza? Raczej nie, i większość kolejnych ‘batmanów’ pozostanie w cieniu Ledgera.

Kadr z filmu Mroczny RycerzKadr z filmu Mroczny Rycerz

Niestety Warner Brothers planuje trzymać się planów, które zostały ustalone jeszcze w rozmowach z Heathem. Aktor w kolejnym widowisku miał ponownie spotkać się z podstępnym ‘Dwie Twarze’, którego zagrał Aaron Eckhart. Czy to oznacza, że studio WB zamierza do roli Jokera zwerbować kolejnego aktora? Pojawiły się nawet pogłosy, że Heatha mógłby zastąpić Johnny Depp lub Paul Bettany.

Według naszego wiarygodnego źródła, strony Batman-On-Film Christopher Nolan ma wciąż możliwość nakręcenia kilku innych filmów o ‘nietoperzu’. Na magazynach wciąż zalegają takie tytuły jak Batman Vs. Superman czy Batman: Year One.


Marcin Moszyk
Say hello to my little friend ;>